YORAN YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI

YORAN YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI

Tavas Belediyesi ve Aydoğdu Muhtarlığı tarafından düzenlenen 16. Aydoğdu Yoran Yaylası Şenliği renkli görüntülerle kutlandı.

10 Temmuz 2018 - 15:27
Reklam

Bizi biz yapan değerlerin ve kültürümüzün tanıtılması ve yarına aktarılmasının önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Bölgemiz, kültürel zenginliklere sahip olan Anadolu kültürünü bugünlere taşımayı başaran bir mahallemiz.  Eski adıyla Abaz, yeni adıyla Aydoğdu mahallemizin yıllardan beri süre gelen şenliğini tekrar heyecanlandırmak, sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak için şenliğimizin devamını sağlamaya gayret edeceğiz. Kültürümüzü, Yörüklüğümüzü anlatacağız. Tarihine, geçmişine ve geleceğine emin bakan, gurur duyan nesiller olduk olmaya da devam edeceğiz.

Yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar sonucunda, 24 Oğuz boyunun 23 tanesi bu bölgelerimizde.  Kültürümüze sahip çıkmalıyız diyorum. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, muhtarıma, vatandaşlarımıza, zeybek ekibimize teşekkür ediyorum'' dedi.

Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen şenlik, unutulmaya yüz tutmuş Yörük kültürünü hatırlatmak amacıyla yapılan keçi kırkımları hemen ardından zeybek ekiplerinin halk oyunu gösterileri ve Hakan Eyiden konseri ile sona erdi.

Oba çadırları kuruldu, keçiler kırkıldı. Yayla havasının yoğun olarak hissedildiği yoran yayla şenliklerine Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başlı, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, Aydoğdu Muhtarı Zafer Zeval ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kan davalısını cami çıkışı pusu kurarak öldürdü
Kan davalısını cami çıkışı pusu kurarak öldürdü
Tali yolda sürati giden otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti
Tali yolda sürati giden otomobilin çarptığı yaya hayatını...