VAY SENİN HALİNE
Emre TÜRKMEN

Emre TÜRKMEN

VAY SENİN HALİNE

09 Mayıs 2017 - 01:39 - Güncelleme: 09 Mayıs 2017 - 02:01

“21 Mayıs’ta Türkiye şaha kalkacak”mış...

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, haftasonu Çal Akkent mahallesindeki Mırtlak etkinliklerinde hemşehrileriyle buluşmuş. Önce yarışmaları izleyen Özkan, sonra ata binmiş...

Etkinlik sonrasında kimin sorduğu mechul olan soruları yanıtlayan Özkan, 21 Mayıs’ta yapılacak olan AK Parti Olağanüstü kongresiyle ilgili "21 Mayıs’ta AK Partimizin Genel Başkanı olacak ve Türkiye şaha kalkacak.” demiş.

O şaha kalkmak uzaya mekik göndermekse eğer bizi ümitlendirmese iyiymiş. 

Kaldkı ki; Ömer Turan denen şahsiyet bu ara Cahit o yana, Özkan bu yana dilinden düşürmüyor. 

16 Nisan treni 21 Mayıs'ta kalkacak anlaşılan. 

Acaba Özkan 21 Mayıs'tan ne umuyor? 

Demiş ki;

Olağanüstü kongrede genel başkanlık seçimi yapılacağını ve Sayın Cumhurbaşkanımızın genel başkan seçileceğini söyleyen Özkan şunları kaydetti. "21 Mayıs'ta Partimizin olağanüstü kongresi olacak. Bu kongrede hem genel başkan, hem parti MKYK’mız hem de partinin tüm yönetim kademesinin seçiminin gerçekleştirilmesini öngörüyoruz.”

Zeybekci'nin koltuğunun düşmesi beklentisi var galiba. Çok sevinçli ve beklentili cümleler kurmuşlar kendileri. 

Fetö'cü mu değil mi bilemediğimiz bu kişi, zaman zaman yaptığı basın açıklamaları, hatta yazdığı kitapları tanıtmak için çıktığı haber bültenleriyle ünlü. 

Ne demişti arkadaş?

İçinde FETÖ'cü olmayan tek parti AKP'dir..

Biz yine FETÖ'nün üst kadrosu ile yediği yemek masalarını unutup şu sarf ettiği cümleleri anlamaya çalışalım...

Unutmadan, ata binmiş ufuklara bakıyorsun. Nike olsan bu kadar çakma olmazdın...

Bu arada epeyce gök gürültüsü olunca şair olmuş arkadaş.

İşte Zat'ı muhterem sayın vekilimizin cümleleri;

Referandumun ülkemize yansımalarına ve etkilerine de değinen Milletvekili Özkan, “Artık  eski Türkiye olmayacak. 16 Nisan’da yüce milletimiz, milli irademizin üzerindeki tüm kirli elleri, terörü, darbeyi sandığa gömdü. Artık yeni Türkiye, büyük Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bu sistemi, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması, hedeflerine yol açması, tüm sorunların çözülmesi ve daha güçlü bir Türkiye’de, huzur içerisinde, bir ve beraber olmamız için geliştirdik. Artık daha güçlü ve aydınlık bir gelecek bizleri bekliyor. 2019 yılında, bu sistem değişikliği ilk meyvelerini verecek. Aslında şimdiden meyvelerini vermeye başladı. Kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir zaman gönül bağını koparmadığı, aşkı, tutkusu, sevdası olan partisine, yuvasına resmen üye oldu. İnşallah 21 Mayısta da yine o ilk günkü aşkla ve coşkuyla, o hizmet sevdasıyla, kurduğu büyük partinin başına tekrar genel başkan olarak seçilecek. İşte o zaman Türkiye şaha kalkacak.” dedi.

Siyasetin yegâne amacının millete efendilik değil, hizmetkârlık olduğunu belirten Özkan, “AK Partinin siyaset anlayışında ve siyasetinin merkezinde tek bir temel unsur vardır. O da sadece ve sadece milletimizdir. Milletimizin her bir ferdi, Alevi’si, Sünni’si, Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Zaza’sı, Arap’ı, inananı, inanmayanı, bu ülkede yaşayan 80 Milyon insanın her birinin sorunu Partimizin sorunudur.” dedi.

Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Bugün referandum sonuçlarını eleştirenler, %51’le alakalı meşruiyet tartışmasına girişenler, milletimizin %85’in üzerinde bir katılımla kendi iradesine nasıl sahip çıktığını görmezden geliyorlar. Türkiye’nin güçlenmesini ve büyümesini istemeyen batının ‘Hayır’a nasıl destek verdiğini gördük. Bir taraftan ekonomiyle darbe vurmaya çalıştılar, bir taraftan terörü desteklediler, ama bu millet 16 Nisan’da şunu söyledi, “Bu millet kendi kararını kendisi verir, kendi göbek bağını kendisi keser. İşte böylesine önemli bir süreçte böyle önemli bir seçim sonucu elde etme noktasında çalışan, gayret gösteren, emek veren bütün kardeşlerime ve yüce milletimize teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arkadaş, 1 Kasım seçimlerinde CHP'nin adayı Gülizar Biçer Karaca'yı 800 e yakın bir oy farkıyla geçerek o koltuğa oturmuştu. Unutmadan...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar