PADİŞAHIM ÇOK YAŞA
Emre TÜRKMEN

Emre TÜRKMEN

PADİŞAHIM ÇOK YAŞA

15 Kasım 2016 - 00:09

Dün, Denizli için haddinden Büyük Belediye Başkanı'nın Büyükşehir Belediye Meclisine ezik bir basın mensubu olarak katıldım. O sırada 2017 yılı bütçe görüşmeleri vardı. Kapıdaki güvenliğe," Başkan geldi mi" diye sordum o da 'ohooo kaç saat oldu' diye cevap verdi. 

Aslında normalde meclis oturumları öncesinde bizlere mail atılır, meclisin saati hakkında bilgi verilirdi. Nedense önemli konular konuşulacaksa bizlere pek haber verilmez oldu. Sağdan-soldan duyarsak haberimiz oluyor. Olsun, yine de haberimiz oluyor.
2017 yılı ücret tarifeleri, zamları ve dolayısıyla bütçe görüşmeleri var hali hazırda. 
İçeri girer girmez bir padişah kelimesi ilişti kulağıma. 
Kendi kendime dedim ki; ben nereye geldim, hangi sarayın içindeyim. 
Bir süre sonra baktım ki yine tahmin etmesi çok güç olmayan bir manzara. 
Başkan Osman Zolan, karşısında bir avuç muhalefet, keyfince asıp-kesiyor. 
Bir avuç çünkü MHP kanadı zaten bir gözü AKP'de ve ne zaman el kaldırıp indirecek onu kesiyor. Hatta AKP'li üyelerden önce onlar el kaldırıyor. 
Geçmişte örneklerini yaşamıştık. 
Nasıl mı? MHP'nin geçmiş dönemde 'Asena' olarak gururla lanse ettiği ismi Selma Erkan, bir çırpıda AKP saflarında makam ve mevkisi hazır bir halde koltuğuna oturmuş, 
saf değiştirmişti. Bir zaman sonra baktık ve gördük ki, Ensar vakfına sahip çıkan topluluğun en önünde ve kan-ter içinde çelenk peşinde "edep yahu" deyip CHP'sine çelenk bırakmak için çırpınıyordu.
Eh be kardeşim, satranç oynayanlar bilirler. Piyonlar hep öne sürülür. Farkın ne ? Edep derken edepsiz bir uygulamanın neferi olmak nasıl bir duygu? 
Başka bir örnek daha verebilirim. "Dağ" dediğiniz zaman akla ne gelir? Heybetli, gösterişli, ulaşılmaz gibi şeyler. 
Bana sorarsanız aklıma gelen tek şey; Zolan'ı başkan yapan ve partisinden aldığı oyları menfaati ve para için satan kimsedir. 
Velhasıl kelam; Yazdıklarım ve söylediklerim yüzünden Büyükşehir belediyesinin pardon padişahımın reklam kriterlerine uymayan bir isim oldum. 
İyiki de tersi olmamış. 
Haram yemek bana göre değilmiş demek ki...
 
 
 
 

Son Yazılar