Bir sonraki Başbakan Albayraktır...
Emre TÜRKMEN

Emre TÜRKMEN

Bir sonraki Başbakan Albayraktır...

07 Mayıs 2016 - 19:18

 

Yeni Başbakan’a ilişkin düşüncelerime gelince...

Öncelikle seçeneklerden bile söz etmek istemiyorum; bana göre, uzun vadeli bir Türkiye vizyonuna, AK Parti açısından en uygun aday ve muhtemel Başbakan Berat Albayrak’tır.

Albayrak, Kanada Başkanı ile başlayan genç ve umut vaad eden yeni lider profiline çok uygundur. Bana göre sahip olduğu iyi eğitimle, dinamik, yepyeni bir enerjiyle, geçmişin başarısını sahiplenip, başarısızlığından ders alan bir yaklaşımla, Türkiye ve AK Parti’yi dönüştürecek tek aday Berat Albayrak’tır.

Kendisi aynı zamanda Cübbeli Hoca vb sözde alimlerin temsilindeki yozlaşmış ve cahilliği teşvik eden İslam’ı değil, günümüze örnek olabilecek modern ve başarılı İslam’ı da temsil eder. Albayrak bu açıdan, eğer başarabilirse, AK Parti’ye oy vermeyen diğer %50’nin “asla İran olmak istemiyoruz” kaygısına da, cevap verebilecek tek adaydır.

Albayrak aynı zamanda değişime bir türlü evet diyemeyen CHP ve MHP’ye karşı AK Partiyi fersah fersah ileriye taşıyacak liderdir. Çünkü hem CHP, hem de MHP benzer bir değişimi önümüzdeki on senede dahi yapamayacak kadar yaşlı yönetime ve hantal bir yapıya sahiptir.

En önemli konu, genç kesimin oylarını almaktır ki, başından beri gençliğe yatırım yapan AK Parti için Albayrak, gençlerin tamamının oyunu ve güvenini alabileceği gibi, lider olmak isteyen ve Ak Parti bünyesine geçmek isteyecek pek çok gence de, örnek ve ilham olacaktır.

Ve elbette, son yıllarda rüşvetten, yalana pek çok açıdan yara almış, eleştirilmiş ve güven kaybetmiş AK Parti için Albayrak, yepyeni ve tertemiz bir sayfa gibidir. Finansçı olması, ekonomik istikrar sebebiyle oy verenler açısından bir garanti gibidir.

Önümüzde zorlu bir süreç var. Erken seçim mutlaka gündeme gelecektir. Albayrak, terör konusunda da, isabetli karar alabileceğini, ülkeyi böldürmeden güvene taşıyabileceğini ve şu an yıkılmış bölgelerde hızla yeniden yapılanmaya ve ekonomik kalkınmaya gidilebileceğini gösterirse, bir sonraki 20 sene için AK Parti iktidarı kesin diye düşünmek son derece normaldir.

Hep birlikte göreceğiz.

 

Son Yazılar