BİR CHP MASALI...
Emre TÜRKMEN

Emre TÜRKMEN

BİR CHP MASALI...

19 Kasım 2017 - 16:52 - Güncelleme: 19 Kasım 2017 - 23:50

2019 Yılında yapılacak yerel seçimler öncesinde zor bir sınavdan geçmekte olan CHP''de, yerel yönetimler için hedeflenen başarı iddiaları, yine yerini sen-ben kavgasına bıraktı. 

İl ve İlçe kongrelerine kısa bir süre kala parti üyeleri birlik ve beraberlik olgusundan uzak, "o senin, bu benim adamım, o varsa ben yokum" hastalığına yakalanmış durumda. 

Bu amansız hastalığa yakalanarak, partiyi adete felçli bir hasta haline getiren bu gruplar, "Bizim partimiz, bizim Atatürk'ümüz" cümleleri ile kendilerine rol biçmeye devam ediyor...

Kendi hırsları ve çıkarları adına kişisel hesaplar yaparak partiye büyük acılar yaşatan bu kişilerden bazıları meclis üyesi, iş adamı, avukat... 

He tabii bakarsanız kartvizitlerinde bunlar yazıyor. 

Gel gelelim icraat Yok! 

Mesela Nuri Çavuşoğlu'nun İl Başkanlığında göreve gelen Büyükşehir ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri... 

Kimse kusura bakmasın, bir çoğu vasat. Para vereni, dostunu, arkadaşının arkadaşını listeye sokarsan Ak parti konuşur sizler bakarsınız...!

Hani hep duyarız; 

CHP zenginlerin işgali altında, köylünün, garibanın seviyesine inemez, ama sorarsan para yoktur. Küçük burjuvalar işte... 

Hatırlıyorum; Belediye Meclis salonunda, muhalefeti ile dönemim Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'ye ve Osman Zolan'a karşı çatır çatır muhalefet yapan meclis üyelerini... 

Mesela Zafer Gönenç, mesela Tuncer Savru yada Mehmet Boyer... 

Şimdi bakıyoruz; seçim akşamı, arabasında sızıp kalan ve ayıldığında meclis üyesi olduğuna sevinen arkadaşlara... Meclis gündeminden uzak, anlamsız ve içi boş cümlelerle söz alıyor ve 20 saniye sonra Ak Partili üyeler sırıtmaya başlıyor. Başkan zaten umursamıyor.

Ne hallere düştük... 

Mesleğe 2002 yılında başladım. Ufakken... 

Meclis görüşmelerini 2006 yılından bu yana takip eden bir gazeteciyim. Bu yüzden gördüklerime ve şuan yaşadıklarıma bir partili olarak tahammülüm kalmadı. 

Zafer Gönenç'i, Tuncer Savru'yu ve Mehmet Boyer'i gördükten sonra bu gün görmek zorunda bırakıldığım manzara artık son bulmalı. 

Bazen düşünüyorum, meclis oturumu öncesi salona gidip bazı CHP sıralarına saksı mı bıraksam! 

Yani diyorum ki, eğer yapılanlar CHP menfaatine ise, aynı hatalar yeniden tekrarlanmamalı. Sizler; siz konuşunca size gülen iktidar üyelerinin, aciz bakışlarına üzüleceğinize, birbirinizin kuyusunu kazmaya devam ediyorsunuz!

25 Kasım'da Pamukkale, 10 Aralık Merkezefendi ve 30 Aralık'ta il başkanlığı kongreleri var...  

Bir sene sonra yerel seçimler...

Birçoğunu yakından tanıdığım insanlar şimdi bana kızacak ama sürekli ön açma söylemlerini düşünürsek, genç bir gazeteci olarak artık dedikodu yapmak yerine şu cümlelerden bir ders çıkarmanızı bekliyorum. 

SEVGİ VE BİLGİYLE ELELE

Bu sloganı belki hatırlayanınız vardır. 2014 yerel seçimleri; CHP'nin Merkezefendi Belediye Başkan adayı Arif Balkanay... 

Her zaman düşüncelerini ve fikirlerini takdir ettiğim bir kişi ve siyasetçi. Fakat, neden küçük hatalar yaptığını ve zaman zaman düşünce anlamında neden egoist bir yapıya sahip olduğunu hiçbir zaman anlayamadım. Bu düşüncemin bir çok kesim tarafından tasdik edildiğini biliyor olmak ayrı bir konu. Kaldı ki, Merkezefendi İlçe Başkanlığı'na aday olarak karşımıza çıkan Tolga Varlıker için kullanılan çıkış sloganı 2014'de Balkanay'ın seçim sloganı ile aynı, "sevgi ve bilgi ile elele." 

Onuda geçelim, kadro çok sağlam. Mesela bir tanesi var, 2014 yılı yerel seçimlerinde sonuçlar açıklandığı sırada bizler saç-baş yolarken, O sokakta park halindeki arabasında sızmış bir haldeydi. Uyanınca ayılmış olmasına sevindi çünkü... Yatarken meclis üyesi oldu. Şimdi Varlıker'in kadrosunda.

İkinci bir slogan "Merkezefendi'nin birleştirici gücü." 

Aslında çok doğru bir slogan. Parti'nin düşük profilli ne kadar ismi varsa bu kanatta birleşmiş... 

Madem hedef büyük, madem birleştirici güç, Zafer Gönenç, Mehmet Boyer, Tuncer Savru, Ümit Dizdaroğlu, Ali Rıza Ertemur, Yıldırım Aycan, Ali Kavak, Adil Demir, Himmet Yavaş, Ali Marım, Ahmet Divarcı, Necdet Yılmaz, Arif Balkanay, Hüsamettin Ataman, Ahmet Orpak, Süleyman Boz, Müjdat İlhan, Ali Şaşmaz, Niyazi Oğuzlar, Ömer Yurtseven ve Adnan Keskin... 

Devamı gelecek...

SONRAKİ BAŞLIKLAR

KIZ KARDEŞİM...

BİRBİRİNE SÖVENLER RAKI MASASINDA...

MERKEZEFENDİ SEÇİMLERİ...

ETEK MERAKLISI CHP GENÇLİĞİ...

PAMUKKALE SEÇİMLERİ...

ADNAN KESKİN...

ADD VE SEÇİMLER...

MELİKE BASMACI...

GÜLİZAR BİÇER KARACA...

KAZIM ARSLAN...

TEOMAN SANCAR VE NURİ ÇAVUŞOĞLU...

YENİ KUŞAK KÖY ENSTİTÜLERİ - ODABAŞIOĞLU...

AK PARTİ... 

NECİP FİLİZ... 

VE DENİZLİYENİMEDYADER....

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar