Türkiye’de yaşayan herkesi ilgilendiriyor! Fiyatının artacağı...

Türkiye'de yaşayan herkesi ilgilendiriyor! Fiyatının artacağı konuşuluyordu... Fiyatı belli oldu

2022 yılındaki yüksek enflasyon nedeniyle gıda fiyatlarında büyük artışlar yaşanmış, gelen zamlar vatandaşları üzmüştü. Son olarak marketlerdeki poşet fiyatlarının artacağı iddia edildi. Şu anda 25 kuruşa satılan poşetlerle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan açıklama geldi ve market poşetlerinin 2023 fiyatı netleşti.

07 Aralık 2022 - 20:49

2022 yılı zamlarla anılmaya devam ediyor. Market ve pazarlara gelen zamlar herkesin bütçesini etkiledi. Gıda ürünleri gibi marketlerdeki poşet fiyatları da gündem olmuştu. Paralı kullanıma geçişten itibaren 25 kuruştan satılan poşetlerin zamlanacağı iddia ediliyordu. Konuyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti ve tartışmalara son noktayı koydu.

1 (4)

POŞETLERİN 2023 FİYATI BELLİ OLDU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulunda Bakanlığının 2023 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, "Plastik poşet kaynaklı 550 bin ton plastik atığın oluşumunu ve 23 bin ton sera gazı salınımını engelledik. Bu yıl da aldığımız kararla, poşet fiyatlarını 25 kuruş olarak belirliyor ve herhangi bir artışa gitmiyoruz." dedi.

1 (2)

Bakan Kurum ayrıca, "Şimdi poşette gösterdiğimiz başarıya, inşallah, Depozito Yönetim Sistemi’mizle de ulaşacağız. 2023’ün sonuna kadar ülkemizin her yerinde 7 bin depozito iade noktasıyla milletimize hizmet verecek; ekonomimize katkı verecek ve en önemlisi de doğamızı koruyacağız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 aydır susan koca cinayeti itiraf etti
6 aydır susan koca cinayeti itiraf etti
Denizli İl Müdürü, yeni MHK yönetiminde yer aldı
Denizli İl Müdürü, yeni MHK yönetiminde yer aldı