Rektör Bağ, Acıpayam MYO’da İncelemelerde Bulundu

Rektör Bağ, Acıpayam MYO’da İncelemelerde Bulundu

Geçtiğimiz Çarşamba günü (20 Mart 2019) merkez üssü Denizli’nin Acıpayam ilçesi olan 5,5 büyüklüğündeki deprem sonrasında Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Acıpayam Belediyesi ve Acıpayam MYO’a ziyaretlerde bulundu.

  • Reklam
23 Mart 2019 - 11:30
Reklam

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte önce Acıpayam Belediyesi’ne daha sonra da Acıpayam Meslek Yüksekokuluna (MYO) ziyaretlerde bulunarak geçmiş olsun temennilerinde bulundular.

Rektör Bağ’dan Başkan Dr. Hulusi Şevkan’a Geçmiş Olsun Ziyareti

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ yaşanan depremin ardından Acıpayam ilçesi Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yaşanan depremin ardından Acıpayam başta olmak üzere tüm Denizli halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti: ‘‘Merkez üssü Acıpayam ilçesi Yeniköy Mahallesi olan 5,5 şiddetindeki depremin ardından Acıpayam bölgesinde vatandaşlarımız yaralanmış, yıkılan binalar ile zarar gören yapılar tespit edilmiştir. Cenab-ı Allah’tan daha büyük bir felaketten saklamasını dilerken, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.’’ dedi.

Acıpayam MYO’da Eğitim Öğretim 25 Mart’ta Başlayacak

Ziyaretin ardından Rektör Bağ beraberindeki heyet ile birlikte Acıpayam Meslek Yüksekokuluna (MYO) ziyarette bulunarak okul binasında incelemelerde bulundu. Acıpayam MYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Turgut’tan deprem sonrası binada oluşan hasar tespitleri konusunda bilgi alan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 25 Mart 2019 Pazartesi gününden itibaren binada eğitim öğretime tekrardan başlanacağı bilgisini aldı.

Acıpayam MYO binasında deprem sonrası Pamukkale Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin yaptığı fiziki inceleme sonucu eğitim öğretimi engelleyecek bir hasarın olmadığı tespit edilmişti. Acıpayam MYO binasında oluşan ufak çaplı çatlaklar PAÜ

Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanlığı tarafından onarılacak. Bununla birlikte deprem sonucu zarar gören araç ve gereçlerin yerine en kısa sürede yenileri temin edilecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli Valiliği Duyurdu!
Denizli Valiliği Duyurdu!
Bakan Koca'dan gece yarısı paylaşımı!
Bakan Koca'dan gece yarısı paylaşımı!