• Reklam
PAMUKKALE’YE ÜCRETSİZ GİRME FIRSATI!
Reklam

PAMUKKALE'YE ÜCRETSİZ GİRME FIRSATI!

Pamukkale ören yerine 80 TL giriş ücreti ödemek istemeyen Denizlilere gün doğdu. Denizli Denizli Kültür Müdürlüğüne atanan Turhan Veli Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Denizlileri gülümsetti.

  • Reklam
21 Haziran 2020 - 10:05 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 15:49
Reklam


Bir zamanlar Denizlililerin mesire alanı olan ancak yüksek giriş ücretleri nedeni ile Denizlilerin yıllardır uzaktan baktığı Pamukkale'ye ücretsiz girebilmeleri için bir fırsat doğdu. Eğitimci kökenli bir isim olan ve daha önce Ak Parti'den Tavas Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra Denizli İl Kültür Müdürlüğüne atanan Turhan Veli Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Denizlileri gülümsetti.
Her ayın 20'sinde saat: 20.00'de sosyal medya üzerinden sorulacak soruları doğru cevaplayan 20 kişi arasından çekilecek kura ile 3 kişinin Pamukkale'yi ücretsiz gezebileceği duyuruldu.
Böylece, Dünya mirası Pamukkale'yi Denizlilerin ücretsiz gezebilmelerinin önü açıldı.
İLK YARIŞMA YAPILDI
Denizli İl Kültür Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol tarafından başlatılan yarışmanın ilki yapıldı. 20 Haziran Cumrtasi günü yapılan ilk yarışmada ilk 3 talihli belirlendi. Laodikya antik kentinin cevap olarak sorulduğu yarışmada ilk şanslı 3 isim Kazım Çomaklı, Halime Ayşe Arslan ve Bayram Ali isimli katılımcılar oldu.
İkinci yarışma 20 Temmuz'da...

FOTOĞRAFLAR: explorepamukkale

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
304 promille yakalandı!
304 promille yakalandı!
İçişleri Bakanlığı'ndan genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan genelge