O FİRMAYA KÖTÜ HABER KONKORDATO HAKKINI KAYBETTİ

O FİRMAYA KÖTÜ HABER KONKORDATO HAKKINI KAYBETTİ

Yaşadığı ekonomik sıkıntıları aşmak için Denizli Asliye Ticaret Mahkemesinden7 Ocak’ta 1 yıl kesin mühletli konkordato hakkı alan Şeref Tur için yeni bir karar çıktı.

  • Reklam
25 Haziran 2019 - 12:38
Reklam

 Denizli’de birçok firma özellikle geçtiğimiz yılın ortasından itibaren yaşadıkları ekonomik sıkıntıları aşmak için mahkemenin yolunu tutarak konkordato taleplerinde bulunmuştu. Onlarca talebi değerlendiren Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, firmaların borç durumuna, öz sermayelerine ve alacaklarıyla atadığı komiser heyetinin raporuna istinaden konkordato hakkı tanıdı ya da ret etti. Ancak Denizli’de mahkeme 1 yıl konkordato hakkı tanıdığı bir firma için bugün ek bir karar verdi. Denizli’de faaliyet gösteren Şeref Tur Organizasyon Ltd. Şti firması mahkemenin kapısını çalarak konkordato talebinde bulunmuştu. Mahkemede firmaya 7 Ocak 2019 tarihinde 1 yıl süreyle konkordato hakkı tanımış atağı komiser heyetinin görevine devam kararı vermişti.

FİRMAYA KÖTÜ HABER

Ancak mahkeme komiser heyetinden gelen bir raporu değerlendirerek gerçekleşen duruşma da ara bir karar daha verdi. Firmanın komiser heyetinin talimatlarına aykırı davrandığı, talimatlara uymadığı gerekçesiyle mahkeme, bugünden geçerli olmak üzere firmanın üzerindeki 1 yıl kesin mühletli konkordato hakkını kaldırdı. Ayrıca mahkemenin firma üzerine koyduğu tüm tedbirlerde kaldırılırken, komiser heyetini görevini de son verildi. Bu karar ise son dönemde konkordato sürecinde bir ilk oldu. Mahkemenin kararı ise ilan.gov.tr adresinde yayınlanarak yürürlüğe girdi

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir kamu kurumunda daha korona paniği!
Bir kamu kurumunda daha korona paniği!
Silahla annesini vurup kaçtı!
Silahla annesini vurup kaçtı!