KONKORDATO İLAN ETTİLER

KONKORDATO İLAN ETTİLER

Denizlide dev 2 tekstil firması daha konkordato ilan etti.

  • Reklam
14 Ocak 2019 - 12:32
Reklam

Döviz kurlarındaki aşırı dalgalanma ve bankaların aşırı baskısı karşısında sıkıntılı süreç yaşayan frmalar, kendlerini korumak için ardı ardına konkordato ilan etmeye başladılar

Denizli’de, 2 önemli tekstil firması konkordato ilan etti. Firmaların 2018 yılının son ayında konkordato başvurusunda bulundukları öğrenildi.  Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Mutçalı Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Üçyıldız Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi bir yıl süreyle flas erteleme aldılar.

Üçyıldız Tekstil, 1986 yılında Gümüşler Mahallesi’nde kuruldu. Ev tekstil ve konfeksiyon alanında faalyet gösteren Denizli’nin 33 yıllık köklü firmasının 300’ün üzerinde çalışanı ve 20 bin metre kapalı alanı bulunuyor. Günlük 3 bin metre hambez üretimi ve 150 metre ton havlu örme kapasitesine sahip olan Üç Yıldız Tekstil, ihracat ağırlı çalışan firmaların başında geliyor. Mutçalı Tekstil Bozburun Mahallesi’nde faaliyet gösteren Mutçalı Tekstil 30 yılı aşkın bir süredir Denzli'de havlu, bornoz ve otel tekstil üretim yapmaktadır. Mutçalı Tekstil tüm bu çalışmalarını 350 çalışanı ve 64.030 metrekare kapalı alanı ile Denizli’de ihracat yapan ve entegresini tamamlamış firmaların başında geliyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir kamu kurumunda daha korona paniği!
Bir kamu kurumunda daha korona paniği!
Silahla annesini vurup kaçtı!
Silahla annesini vurup kaçtı!