Karaman’dan gelen gençler, Denizli’nin tarihi ve kültürel...

Karaman’dan gelen gençler, Denizli'nin tarihi ve kültürel dokusunu hissetti

DENİZLİ (İHA) - Farklı şehirde yaşayan lise düzeyindeki gençlerin, farklı şehirlerin doğal ve kültürel yapısını yerinde görmesini amaçlayan ‘‘AnadoluyuzBİZ’’ projesinde Karaman’dan Denizli’ye gelen 40 öğrenci, kentin tarihi ve kültürel dokusunu hissetti.

22 Haziran 2022 - 11:21

Gençlerin sosyal hayata katılımının amaçlandığı projeler spor, kültür ve sanat alanlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinesinde devam ediyor. Etaplar halinde gerçekleşen ‘AnadoluyuzBİZ’ projesi ile daha önce farklı şehirlerden gençleri ağırlayanDenizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta Karaman’dan gelen 40 öğrenciyi misafir etti.

Hafta boyunca Prof. Dr. Cevat Akşit Yurdunda misafir edilen gençler ilk olarakDenizli Bakırcılar Çarşısı ve Kaleiçi’ni ziyaret ederekDenizli esnafı ile tanıştı. Beyaz Cennet Pamukkale ve Hierapolis Antik Kent Gezisi ileDenizli’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı yakalayan gençlerDenizli’nin güzide ilçesi Buldan’ı da ziyaret etti.Denizli’nin kuşbakışı muhteşem görüntüsünün tadını Pamukkale Seyir Tepesinde çıkaran gençler burada dağ zeplini gibi birçok aktiviteye katıldı.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinesindeDenizli’nin tarihini, kültürünü tanıtan AnadoluyuzBİz projesi ile gençler ilk olarakDenizli Vali Faut Atikle buluştu. Valilik binasında gençleri ağırlayan Atik gençlerle sohbet etti. Gençler daha sonra Çınar, Bayramyeri ve Çamlık’ta şehir turuna çıktı.

Karaman’dan şehrimize gelerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce misafir edilen gençler Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile de bir araya geldi. Başkan Örki ile Pamukkale veDenizli hakkında sohbet eden gençler daha sonra Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın misafiri oldular. Rektörlük Binasında ağırlanan gençler Rektör Kutluhan’dan üniversite hakkında bilgi aldı.

Hafta boyunca yoğun bir programlaDenizli’nin tarihi, doğal ve kültürel yapısı hakkında bilgiler edinen öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde ağırlayan İl Müdürü Ömer İlman, gençlerle yakından ilgilendi. Gençlerle sohbet eden İlman, ‘AnadoluyuzBİZ’ projesinin yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli olması açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Motosiklet ve elektrikli bisiklet kafa kafaya çarptı; 3 yaralı
Motosiklet ve elektrikli bisiklet kafa kafaya çarptı; 3 yaralı
Yakınları tarafından baygın halde bulunan kadın hastanede hayatını kaybetti
Yakınları tarafından baygın halde bulunan kadın hastanede...