KANADALI BİSİKLETÇİLER ÇAMELİ’DE

KANADALI BİSİKLETÇİLER ÇAMELİ'DE

KANADA'dan Tandem bisikleti ile DÜNYA turuna çıkan Normand Pion ve eşi Helene Giguere Farklı kültürleri tanımak amacıyla bisikletle dünya turuna çıkan iki arkadaş, Denizli’nin Çameli ilçesinde Mola verdiler

  • Reklam
15 Mayıs 2019 - 11:19 - Güncelleme: 15 Mayıs 2019 - 12:26
Reklam

Çameli’de kısa bir tur atan ve ziyaret eden gezginler, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlar, birlikte çay içtikleri Pion ve Giuere ile Çameli Belediyesi Turizm Danışmanı İbrahim Putgül aracılığıyla sohbet etti.

Kanada’dan Gemiyle Fransaya gemiyle geldiklerini Yunanistan’dan Edirne ,Çanakkale,Balıkesir,Manisa,İzmir,Aydın,Muğla ,Fethiye kadar bisikletle geldiklerini anlatan Pion , "Oradan da günde 85 kilometre katederek Çameli’ye geldik. Bu coğrafyalardaki ülkeleri ve milletlerin yaşamını merak ettiğimiz için turu düzenledik. 2 gün sonra Kapadokya’yı ve İç Anadolu bölgesinde yerleri gezeceğiz." Dedi

'TÜRKLER ÇOK YARDIMSEVER'

Bisikletle gezerken dünya ile sizin aranızda engel yoktur. Etrafınızı izleyebilir. İnsanlar konuşmak için size yaklaşabilir Türk insanının yardımseverliğine hayran kaldığını ifade eden Normand Pion Türk insanını tanıdıkça hayrete düşüyoruz. Bizi yolda görenler, Durun bir soluklanın, karnınızı doyurun, suyumuzu, çayımızı için. Yola nasıl olsa devam edersiniz diyerek, evlerine çağırıyorlar. Bir ambulans bizi görünce durdu. Dinlenmemiz için içeri aldı. 'İlaca, suya ihtiyacınız var mı' diye sordular. Edirne'den Gelibolu''ya gelene kadar böyle şeyleri o kadar çok yaşadık ki kendi kendimize 'Biz nereye geldik' diye birbirimize bakar olduk. Çadırımızı kurarken, yaşlı bir kadın, Orası olmaz' diyerek, bizi evinin önündeki daha korunaklı bir bölüme götürdü. Böyle yardımseverliği başka yerde görmedik. Çok etkilendik. Türkiye'yi tanımak hayatımızdaki en güzel şey dedi.

Türkiye’yi çok sevdiğini dile getiren Normand Pion "Buradaki insanlar çok sıcakkanlı. Turumuz oldukça güzel gidiyor. Özellikle Kapadokyayı görmeyi ve çevresinde vakit geçirmeyi çok istiyoruz. Aylardır devam eden turumuzu Çameli’den Çıkıp Kapadokya-İstanbul-Bulgaristan-Romanya-Ukrayna-Çek Cumhuriyeti-Almanya-İsveç ve izlanda’dan sonra ülkemize döneceğiz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOYGUN KOALİSYONU!
SOYGUN KOALİSYONU!
Denizli’de 1 mahalle daha karantinaya alındı
Denizli’de 1 mahalle daha karantinaya alındı