HOŞGÖR’DE YARDIMLAŞMA SINIRLARI AŞTI

HOŞGÖR'DE YARDIMLAŞMA SINIRLARI AŞTI

'Hoşgör Kenti Buldan' sloganı ile sınırlarını aşan Buldan; Belediye Başkanı Mustafa Gülbay dönemi ile yardımlaşmanın da adresi konumuna geldi

  • Reklam
29 Ocak 2019 - 16:52
Reklam

İhtiyaç sahibi vatandaşlara giyim ve eşya yardımında bulunan Sosyal Market projesi kapsamında; Buldan Belediyesi Sosyal Market'e ulaşan 31 adet gelinlik Elazığ'da evlenecek ihtiyaç sahibi gelinlere ulaştırıldı. Gelinler gelinliklerini toplu nikah töreninde giyerek beyaz düşlerini gerçekleştirdi.

'Veren El Alan Eli Görmeyecek' ilkesi ile yola çıkan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; 'Sosyal Market' ile sınırları aşan bir yardımlaşmaya imza attıklarının altını çizerek; "Bizler Buldan Belediyesi olarak yardımlaşmanın en güzel örneklerini ilçemizde yaşatmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki; her evde aş pişsin, her hane sıcak, her hane bereketli olsun. Bu hedefle Sosyal Market projemizi hayata geçirdik. Buldanlı hemşehrilerimiz kullanmadıkları; giyilebilir, kullanılabilir giysi ve eşyalarını Sosyal Marketimize bağışlıyor. Buradaki ekiplerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyerek eşyaların temizlenmesini ve kişilere ulaştırılmasını sağlıyor. Bu çalışmalarımız kapsamında 31 adet gelinliğimizi Elazığ'da evlilik hazırlığı yapan ancak gelinlik alamayacak kızlarımıza gönderdik. Elazığ'daki toplu nikah töreninde gelinliklerini giyerek hayallerine kavuştular. Buradaki gelinlerimiz de gelinlikleri başka yardım kuruluşlarına bağışlayacaklar. Bu şekilde tıpkı ilçemizde hayata geçirdiğimiz 'İsraf Son Bulsun' kampanyamızda olduğu gibi gelinlik israfının da önüne geçmiş olacağız. Gelinlikte de israf son bulacak yeni evlenecek çiftlerimizin yuvaları bereketli olacak. Projemizde bizlere destek olan bütün hemşehrilerime teşekkür ederim. Hoşgör kenti Buldan yardımlaşmanın adresi olmaya devam edecek" açıklamalarında bulundu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kar yağışı nedeniyle yol trafiğe kapandı!
Kar yağışı nedeniyle yol trafiğe kapandı!
Denizli'de üzücü olay! İntihar ederek yaşamına son verdi!
Denizli'de üzücü olay! İntihar ederek yaşamına son verdi!