HER SEÇİMDE VAAT VAR TAPU YOK

HER SEÇİMDE VAAT VAR TAPU YOK

Denizli’de baraj yapımının ardından yerleşim yerleri başka bir noktaya taşınan Buldan’ın Derbent Mahallesi sakinleri, kendi paralarıyla aldıkları evlerin tapularını alamamaktan şikayetçi. Eski Muhtar Duran Büyük Gürsoy, siyasilerin söz vermesine rağmen hala sözünü tutmadığını söyledi.

  • Reklam
01 Mart 2019 - 11:39
Reklam

Denizli'nin Buldan İlçesine bağlı eski bir yerleşim yeri olan Derbent mahallesinde köylülerin kendi paralarıyla yıllar önce aldığı arsa ve evlerin tapuları halen kendilerine verilmedi. Her seçime yakın siyasi partililerin o bölgeye gittiğinde sözünü verdikleri tapular bir türlü köylülere teslim edilmiyor ve köy halkı bu durumdan tamamıyla tedirgin.

Derbent sakinleri çok eski yıllardan beri o topraklarda doğdu çalıştı yaşadı. İlk önce bir tek kişiye ait olan Derbent köyü sonrasında parsel parsel arsalara bölünerek satıldı. Bu işlemler sırasında satan kişinin vefatından dolayı tapulara kendine teslim edilemeyen köy halkı yıllardır mağdur. Büyükşehir ile yerel yönetim arasındaki bir prosedürü bekleyen köy halkı artık bu sorunun çözülmesini istiyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çatıları uçuran fırtına, mahalleyi karanlığa gömdü
Çatıları uçuran fırtına, mahalleyi karanlığa gömdü
Büyükşehir'den 117 amatör spor kulübüne 1.200.000 TL
Büyükşehir'den 117 amatör spor kulübüne 1.200.000 TL