BABADAĞ BELEDİYESİ KADINLARI UNUTMADI

Denizli’de Babadağ Belediyesi 8 Mar Dünya Emekçi Kadınalr Günü dolayısıyla ‘Kadınlar Matinesi’ düzenledi. Babadağ’da yaşayan kadınların katıldığı matinada konuşma yapan Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı kadın cinayetlerine dikkat çekti.


BABADAĞ BELEDİYESİ KADINLARI UNUTMADI

Babadağ Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle ‘Kadınlar Günü’ matinası gerçekleştirdi. Dün yapılan etkinliğe ilçede yaşayan kadınlar katılırken Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı da programa katıldı. Program açılışında konuşma yapan Başakn Atlı “Öncelikle yaptığımız bu organizasyona katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor hepinize hoş geldiniz dileklerimi iletiyorum. Hepinizin 8 Mar Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kadın toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadının katılmadığı, kadının yok sayıldığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Daha iyi bir gelecek, daha güçlü bir Türkiye, daha aydınlık yarınlar ancak kadınlarla mümkün olacaktır.

İnsanın insana, kadının erkeğe eşit olduğu, sömürünün baskının ortadan kaldırıldığını, ilerleten, kalkınan, adil bir toplum yapılanması için; ekonomik sorunlarımızı sosyal sorunlarımızı el ele vererek birlikte aşacağımıza inanıyorum.

Bu ülkede 16 yaşında bir kız çocuğu zorla nişanlandırıldığı erkek tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. İstiyoruz ki Özgecan Aslan, Münevver Karabulut ve Şebnem Şirin’ler son bulsun. Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerini şiddetle kınıyor, suçlular için adaletin en kısa sürede yerini bulmasını temenni ediyor ve ‘Artık bu son olsun’ diyorum.

Ve son olarak değinmek istediğim bir diğer konu daha var. 2021 yılında toplamda 280 kadın öldürüldü. 2022 yılının ilk iki ayında toplamda 98 kadın öldürüldü.

Kadınlar insandır biz insanoğlu. Kadın varsa demokrasi vardır diyerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyor saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kadınlar dj performansı ile doyasıya eğlendi.