SÜPER LİG ÖNCESİ TADİLAT BAŞLADI!

Denizlispor’un iç saha maçlarını oynadığı Atatürk Stadyumu değişiyor. Yeni stat projesine kadar stadı büyütme kararı alan yeşil siyahlı yönetim, ilk olarak 15 bin olan kapasiteyi 20 bine çıkaracak.


SÜPER LİG ÖNCESİ TADİLAT BAŞLADI!

Atatürk Stadyumunda yapılacak olan düzenleme işlemlerinr bugün start verildi. İş makinaları stadyum içerisinde ilk kepçeyi vurdu. Bölüm bölüm yapılacak olan tadilat ilk olarak kale arkasından başladı. Yapılacak olan çalışmalar sonucunda stadyumun kapasitesinin arttırılacağı öğrenildi.

Başkan Çetin, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla tadilat çalışmalarının başladığını duyurdu. Çetin, "Biz söz verdiğimiz herşeyin arkasındayız, ilk kazma vuruldu. Kazasız belasız bitirmek nasip etsin Allahım, Avrupa kupaları oynarız inşallah." İfadelerini kullandı.

MAYIS AYINDA İLK DUYURU YAPILMIŞTI

Sahada yapılacak olan değişimi geçtiğimiz ay Başkan Ali Çetin'in katıldığı bir televizyon programında duyurmuştu.

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, katıldığı TV programında yaptığı açıklamada;

“Stat projemiz hayata geçse dahi 2-3 yıldan önce bitmesi öngörülmüyor. Biz o güne kadar Atatürk Stadyumu'nda değişim yapma kararı aldık. Öncelikle sahaya çok uzak olan kale arkasındaki tribünlerin önünün kazılması gündemde. Burayı kazarak ek 4 bin koltuk daha yerleştirmeyi hedefliyoruz. Diğer tribünlere yapılacak olan takviyelerle birlikte bu rakamın stadyumun kapasitesi 20 bine çıkacak. Bunun yanında üstü açık olan kale arkası ve maraton tribünlerinin kapanması da gündemde. Hepsi için adım atılacak. Ağustos ayına kadar yetiştirmeyi planlıyoruz.” dedi.