GÜLBAY: İSTİFA EDİN!

GÜLBAY: İSTİFA EDİN!

CHP Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, yeniden aday gösterilmemesi ve ardından başlayan tartışmalarla ilgili olarak Denizli Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenledi.

  • Reklam
13 Aralık 2018 - 11:21 - Güncelleme: 13 Aralık 2018 - 11:56
Reklam

29 Mart 2014 seçimlerinde Buldan Belediye Başkanı olarak seçilen ancak 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde aday gösterilmeyen Başkan Mustafa Gülbay, kendisine yönelik “CHP’li değildir” sözleri ve ifadelerini kabul etmediğini söyledi. Bu tür söylemleri söyleyenlerin konuları çarpıttığını ve yalan söylediğini ifade eden Gülbay, buna sebep olan isimlerin CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca olduğunu söyledi. Gülbay, Karaca ve Akbaba’yı istifaya davet etti.

Başkan Gülbay, “Eğer istifa etmeyeceklerse, CHP Genel Başkanı gerekeni yapmalı, bu iki ismi görevden almalıdır. Birbirinin ayağını kaydırarak yada ayak oyunları ile siyaset yapmak bu partiye yakışmaz. Karalayarak, yalan söyleyerek bu işler olmaz. Yol arkadaşına bunu yapamazsın. ” Dedi.

DEDİKODU YAPARAK BU İŞLERİ ÇÖZEMEYİZ

Yaşanan sürecin bu noktaya gelmesinin asıl nedenini açıklayan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile arasında geçen whatttsup mesajlarını okudu. Gülbay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın kendisini karalamak için, “CHP Genel Başkan Yardımcılarından Yıldırım Kaya’ya adaylığını kesinleştirmek için 170 bin TL verdi” dedikodusunu çıkardığını iddia etti.

BEN CHP’Lİ DEĞİLİM…

Kendisine, “CHP’Lİ DEĞİLİM DEDİ” şeklinde eleştiriler yöneltildiğini ve bunu da CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’nın çıkardığını kaydeden Gülbay, “Bir toplantıda konuştuğumuz cümlelerden bazı sözlerimi cımbızladılar. Ben bazı dedikodular duyduktan sonra 19 Kasım günü CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba’yı aradım. Kendisi telefonumu açmadı. Ben de kendisine mesaj gönderdim. İlçe örgütümüzün iradesinin yok sayıldığını söyledim. Orada kullandığım cümle aynen şudur. Ben sizler gibi CUMHURA HALK diyen Cumhuriyet Halk Partililerden değilim. Dedim. Ben halk partili değilim demedim. Burada lafımızı cımbızlarsanız evet ortaya ben Cumhuriyet Halk Partili değilim anlamına geliyor. Eğer ben CHP’li değilim dediysem il başkanının üzerine düşen beni ihraç etmektir. Peki neden ihraç etmediniz? Peki ben bunları söylemediysem, siz benim cümlelerimizi çarpıttıysanız yada yalan söylediyseniz istifa etmelisiniz. Etmiyorsanız eğer CHP Genel Başkanı gerekeni yapıp bu isimleri görevden almalıdır” dedi.

Bu sözleri duyduktan sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca’ya mesaj attığını kaydeden Mustafa Gülbay, Gülizar Biçer Karacaya attığı mesajı basın mensuplarına okudu. “Sayın Karaca CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın bana aktardığına göre, benim adaylığımı kesinleştirmek için bir genel başkan yardımcısına 170 binim lira verdiğimi söylemişsiniz. Bunu nereden nasıl duydunuz. Bu iftirayı atanı deşifre etmezseniz bu işin içinde sizin de olduğunuzu düşüneceğim.” Şeklinde mesaj attım. Size bunu kim söyledi diye sordum. ADD Buldan da bir yemek düzenledi ve orada birinin bu sözleri söylediğini söyledi. O yemekte çekilen fotoğrafları kendisine gönderdim. Bu fotoğraflarda o iftirayı atan kişi var mı diye sordum. Aldığım cevap ise tanımıyorum oldu. Ama resmini görsem tanırım diye sordum. O da bana dedi ki, “bu resim sonra çekilmiş, bunların içinde yok” cevabını verdi.

"Başka partiden aday olacak mısınız?" Sorusuna cevap veren Başkan Gülbay, eğer İl Başkanı Mahir Akbaba ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın istifa etmemesi yada görevlerinden alınmaması durumunda istifa edeceğini açıkladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kar yağışı nedeniyle yol trafiğe kapandı!
Kar yağışı nedeniyle yol trafiğe kapandı!
Denizli'de üzücü olay! İntihar ederek yaşamına son verdi!
Denizli'de üzücü olay! İntihar ederek yaşamına son verdi!