ESKİ BAŞKAN YARDIMCISI GÖRGÜÇ’TEN AÇIKLAMA!

ESKİ BAŞKAN YARDIMCISI GÖRGÜÇ'TEN AÇIKLAMA!

Merkezefendi Belediyesi tarafından hakkında bazı suçlamalar ve iddialar ortaya atılan eski belediye başkan yardımcısı Yusuf Görgüç'ten açıklama geldi. Hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Görgüç, basına ve kamuoyuna yansıyan suçlamalarla ilgili olarak yargıya başvuracağını açıkladı.

  • Reklam
06 Ağustos 2020 - 15:46 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 16:58
Reklam

Denizli Merkezefendi Belediyesi Eski Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Görgüç, hakknda dün bazı iddialar ortaya atılmıştı. Söz konusu iddailar ise şöyle;Eşi üzerine kurulu iken, farklı isimlere devri yapılan yapı denetim şirketinin Merkezefendi Belediyesi personelinin bilmesi gereken şifreleri çalıp, sahte kaşe yaptırmakla suçlanmış, hatta ödemediği paraları ödenmiş gibi gösterdiği de iddia ediliyor. CHP'li Merkezefendi Belediyesi, firma hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı."

Görgüç'ten açıklama

Görgüç dün bazı basın yayın organlarında kendisi ile ilgili yayınlanan haberlere yanıt verdi. Görgüç açıklamasında şu ifadeleri kullandı, Denizli’de yayın yapan bazı medya organlarında organize şekilde şahsım ve eşimle ilgili iftiralar içeren yayınlar yapılmış, kişilik haklarım ihlal edilmiştir. Benim beyanatıma başvurulmadan, cevap ve açıklama hakkı tanınmadan kaleme alınan bu yayınların iyi niyetli olmadığı ortadadır” dedi.

“AYNI KAYNAKTAN YÖNLENDİRDİKLERİ APAÇIK ORTADA”

Görgüç, açıklamasında yayınlanan haberlerin aynı kaynaktan yönlendirildiğini belirterek, ” Aynı kaynaktan yönlendirildikleri apaçık ortada olan bu yayınlarla haysiyet cellatlığı yapılmıştır. Bu hususta Türk yargı mercilerine gerekli müracatları yaptım. Şu iyi bilinmelidir ki; yayınlarda bana isnat edilen suçlamalar tamamen gerçeğe aykırı ve asılsızdır. Yayınlarda geçen bahse konu şirket Ekim 2014 tarihinde devredilmiştir. Sözkonusu şirketle bu tarihten itibaren ne benim, ne de eşimin hiçbir ilişkisi kalmamıştır” dedi.

USULSÜZ İŞLEMLER ŞENİZ DOĞAN DÖNEMİNDE GERÇEKLEŞMİŞ

Görgüç, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Kaldı ki; Haberlerde bahsedilen usulsüz işlemler Şeniz Doğan’ın ve ekibinin göreve gelmelerinden sonra gerçekleşmiştir. Bu sistemlerin istismarlardan korunması dış müdahalelere karşı güvenliğinin sağlanması belediye yönetiminin sorumluluğudur. Vicdan ve mantık sahibi herkesin meseleyi bu haliyle değerlendirdiklerinde bir vebalimizin olmadığı, sorumlu kişilerin sorumluluklarını yerine getirememelerinin bedelini iftira ile başkalarına yükleme çabası içerisinde oldukları anlaşılacaktır. Şahsım ve eşim hakkında iftira kampanyası başlatanlar ve buna alet olanlar yüce Türk yargısı önünde hesap vereceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOYGUN KOALİSYONU!
SOYGUN KOALİSYONU!
Denizli’de 1 mahalle daha karantinaya alındı
Denizli’de 1 mahalle daha karantinaya alındı