DOSTEK KOLEJİ FİNALDE

DOSTEK KOLEJİ FİNALDE

Denizli’de; çağın ve geleceğin beceriyle donanmış bireylerini yetiştiren ve ülkesine katma değer sağlayan okulu DOSTEK Koleji öğrencileri, geleceğin teknolojilerini üretmeye devam ediyor. DOSTEK Koleji bu yıl düzenlenen Teknofest - 2021 İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne birbirinden iddialı projelerle katıldı.

24 Eylül 2021 - 13:36
Reklam

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye’de Türkiye Teknoloji Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir. Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi olan bu festivale ülkenin dört bir yanından geleceğin teknolojilerini üreten gençler katılmaktadır. DOSTEK Koleji de kuruluşundan bu yana her yıl katıldığı projelerle bu festivale verdiği önemi göstermeye devam etmektedir. 

Okulun katıldığı projeler arasındaki Apollon takımının hazırladığı ‘7 Bölge1 Ülke’ isimli dijital kültür oyunu projesi; daha önceki ilk elemelerde 152 projeden 10. olarak yarı finale kalmayı başarmıştı. Hazırlanan dijital kültür oyunu projesiyle; Pamukkale, Laodikeia ve Hierapolis’i tanıtmak, pandemi sürecince yaşanan sıkıntılardan dolayı ziyaret edilemeyen Denizli’nin kültürel, tarihi ve turistik mirasını yeniden kitlelerle buluşturmak hedeflenmiştir. Tuğba Ömerceoğlu danışmanlığındaki öğrenciler; Ayaz Ahmet Can Karakuş, Mehmet Can Çalışkan ve Beytullah Tumçer ilk elemelerdeki başarısını sürdürdü. Apollon takımı elemelerden başarıyla geçen 32 takım arasından 8. olarak finale yükselmiştir.

Konuyla ilgili DOSTEK Koleji Okul Müdürü Saadettin DUMLU, ‘‘DOSTEK Koleji olarak üreten ve geleceği aydınlatan gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Projelere çok önem veriyoruz ve iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Bu çalışmalarımızın neticesindeki başarılar ise bizi ayrıca gururlandırıyor. Ancak bu başarı bir ekip işi; başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca okulumuzun bugün bu noktalarda olmasında büyük desteği olan Denizli OSB Müdürlüğü ve Denizli OSB Yönetim Kuruluna da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrencilerin kavgasında kan aktı
Öğrencilerin kavgasında kan aktı
Sevgilisini öldüren kadın için istenen ceza belli oldu
Sevgilisini öldüren kadın için istenen ceza belli oldu