DENİZLİLİ YATIRIMCILARIN DİKKATİNE!

DENİZLİLİ YATIRIMCILARIN DİKKATİNE!

Tarımsal ve hayvancılık başta olmak üzere, 7 alanda yatırım yapacaklar için müjde.

  • Reklam
13 Mayıs 2019 - 02:51 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 04:04
Reklam

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 7 farklı sektöre yönelik, 400 milyon lira hibe verileceği duyurdu. Denizli’de 7 farklı sektörde yatırım yapmak isteyenler için, yatırımlarının yüzde 55’i geri ödemesiz hibe edilecek.

Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren vatandaşlara Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından, 42 İlde 7 farklı sektör için 400 milyon lira hibe verileceği duyuruldu.

DESTEK ALACAK SEKTÖRLER

Verilecek destek kapsamı ve Denizli’ye uyum sağlayan sektörlerin listesi ise şu şekilde;

Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi-arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi.

- Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler-Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri -Su Ürünleri Yetiştiriciliği - Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji Tesisleri konusunda yatırım yapan Denizlililere yüzde geri ödemesiz 55 hibe destek sağlanacak.

Örneğin 1 milyon liralık yatırımda 550 bin liralık kısmı hibe olarak yatırımcıya iade edilecek. TKDK’nıın duyurduğu 7 sektörünHerhangi birisi için projesi bulunan vatandaşlar 8 Temmuz-20 Temmuz 2019 günü saat 21.00’e kadar başvuruda bulunabilecek. TKDK çevrimiçi başvuru işlemlerinin son bulacağı tarih 20 Temmuz iken, projenin son teslim tarihi ise 23 Ağustos2019 olarak açıklandı. TKDK resmi web sayfasında 6. çağrı dönemine ilişkin başvuru detayları paylaşılacak ve adaylar projesini hazırlarken nelere dikkat edeceklerini bu ekrandan öğrenebilecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30'A YAKIN İTFAİYE EKİBİ SEVK EDİLDİ
30'A YAKIN İTFAİYE EKİBİ SEVK EDİLDİ
SAĞLIK CAMİASINI HÜZNE BOĞAN ÖLÜM!
SAĞLIK CAMİASINI HÜZNE BOĞAN ÖLÜM!