“Denizli’nin enerjisine” 2,5 milyar liralık yatırım

“Denizli’nin enerjisine” 2,5 milyar liralık yatırım

Ekonomi Bakanı Zeybekci: “Denizli’ye AK Parti iktidarları döneminde enerji ve tabii kaynaklar alanında 2,48 milyar lira yatırım yaptık”

12 Haziran 2018 - 12:27
Reklam

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’ye son 15 yılda Enerji ve Tabii Kaynaklar alanında 2,48 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, “Enerji alanında Türkiye’de büyük yol kat edildiğini görüyoruz. Tüm bu yatırımlardan Denizli’miz de elbette payına düşeni aldı, almaya da devam edecek. Allah’ın izni milletimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühle yolumuza 24 Haziran’dan sonra ilk günkü aşkla devam edeceğiz.”

Zeybekci, seçim çalışmaları için bulunduğu memleketi Denizli’de AK Parti iktidarları döneminde enerji alanında Denizli’ye yönelik yatırımlarını anlattı.
Denizli’ye 2002 yılında elektrik üretim tesisleri yatırımı dahil 5,4 milyon lira enerji yatırımı yapılmışken, bu tutarın geçen yıl itibarıyla 135,2 milyon lira milyon liraya yükseldiğini aktaran Zeybekci, iktidarları dönemini kapsayan 2003-2018 yılı Nisan ayı arasında ise elektrik için 2,2 milyar liralık yatırımın yapıldığının altını çizdi.
Zeybekci, “Enerji ve doğal kaynaklar sektörünün her alanına yatırım yapıyoruz. Hamdolsun bugüne kadar söz verdiğimiz ne varsa yaptık, Denizli’mizin  ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştık. Bizler halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğuna inanarak çalıştık. Birileri gibi farazi sözlerle vatandaşımızı oyalamadık. Vatandaşımızın ihtiyacı neyse tespit edip yatırımlarımızı bu doğrultuda planladık. Gönlümüzdeki bu vatan aşkı, Denizli sevdası sürdükçe de son nefesimize kadar bize verilen her görevin hakkını vermeyi borç biliriz.” ifadesini kullandı.
Benzer şekilde 2003-2018 Nisan ayı arasında madencilik sektörüne 27,6 milyon lira, petrol ve doğalgaz sektörüne 257,8 milyon lira yatırım yapılmasını sağladıklarını belirten Zeybekci, “Bu yatırımların devamı için gece gündüz çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti’ye gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza bizlere bu zamana kadar göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkürü borç bilirim. İnşallah bu can bu bedende oldukça ilk günkü aşkla hizmetlerimize 24 Haziran’dan sonra da devam edeceğiz. Sadece enerji alanında değil tüm alanlarda şahlanan bir Türkiye şahlanan bir Denizli için yolumuza devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
Zeybekci, Denizli’ye son 15 yılda enerji ve tabii kaynaklar alanında 2,48 milyar lira yatırım yaptıklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İhtiyaca cevap verdik, vizyon şehrimizin elektrik üretimini artırdık. AK Parti hükümetleri olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde modern dünyanın şartlarına uyum sağlayabilecek her türlü yeniliği takip ettik. Özellikle Enerji alanında Türkiye’de büyük yol kat edildiğini görüyoruz. Tüm bu yatırımlardan Denizli’miz de elbette payına düşeni aldı, almaya da devam edecek. Allah’ın izni milletimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühle yolumuza 24 Haziran’dan sonra ilk günkü aşkla devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kan davalısını cami çıkışı pusu kurarak öldürdü
Kan davalısını cami çıkışı pusu kurarak öldürdü
Tali yolda sürati giden otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti
Tali yolda sürati giden otomobilin çarptığı yaya hayatını...