Denizli’de AKP’nin ilk sırasındaydı: İYİ Parti’ye geçti

Denizli'de AKP'nin ilk sırasındaydı: İYİ Parti'ye geçti

Denizli Serinhisar Belediyesi Meclis Üyesi eski AKP'li Şükrü Averi, bir süredir bağımsız olarak devam ettirdiği görevinde artık İYİ Parti'li olarak görev yapacak. Averi'ye parti rozetini takan İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Averi için, "‘İYİ'lik için beraber mücadele edeceğiz” dedi.

10 Haziran 2022 - 21:29

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den birinci sıra meclis üyesi adayı olan Şükrü Averi'nin bir süre önce partisinden ayrıldığı ve bağımsız olarak meclis üyeliği görevine devam ettiği kaydedildi.

 Averi'nin parti rozetini takan İYİ Parti Denizli MilletvekiliYasin Öztürk, Averi için, "Kendisiyle geçmişten gelen hukukumuz vardı. Şimdi aynı saflarda ‘İYİ'lik için beraber mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AKP CEPHESİNDEN YANIT

AKP Serinhisar İlçe Başkanı Cemal Kobaş ise konuya ilişkin olarak, Averi'nin belediye başkan adayı olmak istediğini fakat Şeref Turhan'ın aday gösterildiğini aktardı.

Kobaş, “Seçimden sonra partimizin hiçbir toplantısına katılmadı. Kendisini AKP'ye ait hissetmediğini beyan etti. Yaklaşık bir yıl önce partiden istifa etti. Bağımsız olarak yoluna devam edeceğini söyledi” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydınlatma direğine çarpan otomobilin sürücüsü öldü
Aydınlatma direğine çarpan otomobilin sürücüsü öldü
Tatil bahanesiyle geldiği annesinin 5 komşusunu soydu
Tatil bahanesiyle geldiği annesinin 5 komşusunu soydu