Çocuklara çevre bilinci tiyatroyla aşılanıyor

Çocuklara çevre bilinci tiyatroyla aşılanıyor

DENİZLİ (İHA) - Sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, çocuklara çevre bilincini tiyatro oyunu ile aşılıyor. Büyükşehir Belediyesinin gönüllü çalışanları, çocuklara geri dönüşüm, küresel ısınma-iklim değişikliği gibi çevre konularını tiyatro oyunuyla eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

28 Kasım 2022 - 16:54

Sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarını sürdürenDenizli Büyükşehir Belediyesi, gelecek nesillerde çevre bilinci oluşturmak için farklı bir projeye daha imza atıyor. Tüm canlılar için daha güvenli ve daha sağlıklı bir gelecek sloganıyla başlatılan proje ileDenizli Büyükşehir Belediyesi, sıfır atık bilinci oluşturarak atıkların ayrıştırılması, geri dönüşümün öneminin kavranması ve küresel ısınma - iklim değişikliği konularında farkındalık yaratılması amacıyla okullarda çevre eğitimi çalışmasına başladı. Bu çerçevedeDenizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın gönüllü personeli “Dünyamızı Dönüştürelim” adlı tiyatro oyunu ile öğrencilerin karşısına çıkıyor. Oyunun yılsonuna kadarDenizli genelindeki tüm anaokul, ilkokul ve ortaokullarda gösterileceği belirtilirken, çevre bilincinin aşılandığı program öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor.

Hayvan sevgisi de anlatılıyor
Çocuklara çevre eğitiminin verildiği oyunda ise, “Temiz çevre, temiz çevrenin canlıların yaşamına etkisi ve hayvan sevgisinin anlatıldığı oyunda, iklim değişikliği, çevre kirliliği, atık yağ ve atık pillerin doğaya verdiği zararlar, atıklar gelişigüzel doğaya atılırsa çevremize vereceği zararlar, atıkların doğada ne kadar sürede yok olduğu, geri dönüşüm atıklarının ayrı toplanması ve önemi, suyun önemi ve sıfır atık” konuları eğlenceli olarak anlatılıyor. Gösteri sonrası ise öğrencilere puzzle, kalem kutusu, not defteri gibi hediyeler dağıtılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 aydır susan koca cinayeti itiraf etti
6 aydır susan koca cinayeti itiraf etti
Denizli İl Müdürü, yeni MHK yönetiminde yer aldı
Denizli İl Müdürü, yeni MHK yönetiminde yer aldı