ÇAMELİLİ SANATÇIYA DEVLETTEN UNVAN

ÇAMELİLİ SANATÇIYA DEVLETTEN UNVAN

Çameli’de yaşayan Şevket iren Kızılırmak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla “Devlet Sanatçısı” unvanı aldı. Kızılırmak, bu unvanı Çameli’ye hediye etti.

  • Reklam
21 Eylül 2019 - 11:02 - Güncelleme: 21 Eylül 2019 - 12:16
Reklam

Çameli’nin yetiştirdiği Şevket İren Kızılırmak, askerlikte tanıştığı müzik yaşamını ‘’ Devlet Sanatçısı unvanıyla taçlandırdı. Kültür Bakanlığı'nın önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla devlet sanatçısı ilan edilen, Denizli’nin yerel sanatçısı olan Kızılırmak çok sayıda bestesini TRT repertuarına soktu. Yeşilçam filmlerinde birçok ünlü isimle birlikte figüran olarak sahne alan İren, bazı filmlerin de türkülerini seslendirdi.

“BU BAŞARIYI ÇAMELİ'MİZE ARMAĞAN EDİYORUM”

Sanatçı tanıtma kartını Çameli adına almaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Çamelili sanatçı Şevket iren Kızılırmak ise bu başarıyı Çameli’ye armağan ettiğini belirterek, “Denizli ilimizin kültür taşıyıcısı olarak bu kimliği almayı, Denizli Halkı adına onur duyuyorum. Kültür taşıyıcılığını da en iyi şekilde gerek sosyal ortamlarda gerekse okullarda anlatmayı hedefliyorum. Canlı dinletiler, canlı anlatımlarla Halk kültüründe Denizli’yi anlatmak, Çameli’yi tanıtmak istiyorum” ifadelerini kullandı. İren bu unvanla Denizli'nin sayılı devlet sanatçılarından biri oldu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kar yağışı en çok çocukların yüzünü güldürdü
Kar yağışı en çok çocukların yüzünü güldürdü