Cahit Özkan’dan manidar paylaşım

Cahit Özkan'dan manidar paylaşım

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, BAE tepkisi sonrası partisiyle yaşadığı gerilimin ardından içinde AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in de yer aldığı manidar bir paylaşım yaptı.

18 Mayıs 2022 - 18:35

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kendisine Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için "Baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, o zaman teslim oldu" sözleri sebebiyle tepki gösteren AKP Sözcüsü Ömer Çelik ile bir fotoğraf paylaştı.

Özkan, paylaşımına "Sıkı dostlar arasına kimse giremez" notunu düştü.

AKP'li Özkan, BAE sözlerinin ardından AKP grubu tarafından eleştirilmiş, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" açıklamasını yapmıştı.

Özkan, tartışmaların ardından koruduğu sessizliğini Çelik ile paylaştığı fotoğraf ile bozdu.

Twitter hesabından Çelik ile çekildiği bir fotoğrafı yayınlayan Özkan, "Sıkı dostlar arasına kimse giremez…" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan Zor Ama Yine De Sor programına katılmış program sırasında Armağan Çağlayan tarafından kendisine sorulan "Yakın zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden ilişkiler kuruldu, imzalar atıldı. Ama hükümete yakın çevreler BAE'yi 15 Temmuz'un sponsoru ilan etmişti. Arada ne değişti?" sorusu sorulmuştu.

Özkan'ın bu soruya "Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti" ifadeleriyle verdiği yanıt AKP tarafından eleştirilmişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cahit Özkan'ın açıklamalarına ilişkin yaptığı açıklamada "Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkezefendi'de düğün havasında sünnet şöleni yapıldı
Merkezefendi'de düğün havasında sünnet şöleni yapıldı
HEIMTEXTIL & TECHTEXTIL FUARI’NI DEĞERLENDİRDİLER
HEIMTEXTIL & TECHTEXTIL FUARI’NI DEĞERLENDİRDİLER