BULDAN DÜNYAYA AÇILDI

BULDAN DÜNYAYA AÇILDI

Buldan adlı kısa filmin ilk gösterimi AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında düzenlenen ve Avrupa büyükelçilerinin katıldığı Buldan’daki toplantıda yapıldı.

  • Reklam
02 Şubat 2019 - 13:35
Reklam

Denizlili ödüllü yönetmen Çağdaş Yenidede Buldan’a özel hazırladığı tanıtım filmi ile yeni bir başarıya imza attı. Dünyanın en prestijli film festivallerinden olan Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Tourfilm Riga (International Tourism Film Festival "Tourfilm Riga")’ya Buldan’ı anlatan kısa filmi ile katılan Yönetmen Yenidede hem Buldan’ı dünyaya tanıttı hem de başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Büyük beğeni alan film şu anda Litvanya’da düzenlenen film festivalinde binlerce kişi tarafından izlenecek. İstanbul’da düzenlenen EMİTT fuarını gölgede bırakan festival sanatın nabzını tutarken festivale damga vuran eser ise Buldan binlerce kişiye görücüye çıkacak.

Internation Tourism Film Festival “ Tourfilm Riga” ; UNWTO (Dünya Turizm Örgütü), ETC (Avrupa Seyahat Komisyonu) ve PATA (Pasifik Asya Seyahat Birliği) tarafından desteklenmektedir.

1 aylık çalışma sonucu ilçenin dinamiklerini ve doğal güzelliklerini ortaya çıkaran Buldan adlı kısa film hem sanatta hem de turizmde adından söz ettirecek. Toplam 12 dakikadan oluşan eser Buldan’ın adı dünyaya da nam salacak.

Festivali ve eseri değerlendiren yönetmen Yenidede açıklamasında; "Amacımız Denizlimizin dört bir yanına özel hazırladığımız filmlerimiz ile dünyada düzenlenen organizasyonlarda kentimizin adını duyurmak. Daha önce ‘Emek’ adlı eserimiz ile bu yolda ilk adımı attık. Şimdi de Buldan adlı kısa filmimiz ile bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Bu eserde bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan; sanata ve sanatçıya verdiği değer ile bizleri destekleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çatıları uçuran fırtına, mahalleyi karanlığa gömdü
Çatıları uçuran fırtına, mahalleyi karanlığa gömdü
Büyükşehir'den 117 amatör spor kulübüne 1.200.000 TL
Büyükşehir'den 117 amatör spor kulübüne 1.200.000 TL