"BİZ GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ"

"BİZ GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ"

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, gençlere böyle seslendi:AK Parti olarak gençlerimizin sorunlarına duyarlı olduk, çözüm ürettik.

21 Haziran 2018 - 10:46 - Güncelleme: 21 Haziran 2018 - 11:18
Reklam

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye’nin gençlerin omuzlarında yükseleceğini belirterek, “AK Parti olarak gençlerimizin sorunlarına duyarlı olduk, çözüm ürettik. Katsayı adaletsizliğini ortadan kaldırdık. Gençlerimize güvendik, milletvekili seçilme yaşını 18’e düşürdük. Üniversite sayısını 76’dan 207’ye çıkardık. Biz hep gençlere sahip çıktık. İnanıyorum ki; gençlerimizde gelecekleri için Milletin Adamı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye sahip çıkacaklar” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yıllarca ihmal edilen, sahipsiz bırakılan gençlere iktidarları döneminde sahip çıktıklarını belirterek, “Biz söylemlerimizle değil, icraatımızla gençliğimize değer verdiğimizi gösterdik. Onlara daha iyi bir Türkiye bırakmak için, umutlarını, hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir Türkiye sunmak için çalıştık” dedi.

“BİZ GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

AK Parti iktidarında gençlerin sorunları tespit edilerek adaletsizliklerin bir bir ortadan kaldırıldığını vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, “Herkese fırsat eşitliği sunduk. Üniversitelere girişte katsayı adaletsizliğini sonlandırdık. Üniversitelerde ve kamu kuruluşlarında başörtüsü yasağını kaldırarak özgürlüklerin önünü açtık. Üniversite sayısını 76’dan 207’ye çıkardık. Yine üniversitelerde harç ücretlerini de kaldırmak suretiyle öğrencilerimizin omuzlarındaki bir yükü daha aldık. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bunu da milletvekili seçilme yaşını 18’e düşürerek gösterdik. Gençlerimizi çaresizliklerle karşı karşıya bırakmadık. Devletin desteğini her zaman yanlarında görmelerini sağladık. 25 yaş altı gençlerin, genel sağlık sigortası prim borçlarını ödedik. 18 yaş altı tüm bireylere koşulsuz ücretsiz sağlık hizmeti verdik. 25 yaşın altındaki öğrencilere pasaportu ücretsiz yaptık. İşini kurmak isteyen genç girişimcilere 50 bin lira hibe desteği veriyoruz” dedi.

“GENÇLER İÇİN DENİZLİ’DE 1,3 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Denizli yerelinde de gençlere yönelik önemli hizmetler yapıldığını ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Son 15 yılda Denizli’ye 1,3 milyar liralık gençlik ve spor yatırımı yaptık. Gençlerimizin hizmetine sunduğumuz gençlik ve spor merkezleri ile şehrimizdeki spor tesislerinin yapım-onarım ve yükseköğrenim yurtlarına 164 milyon 47 bin lira, yükseköğrenim gençliğinin kredi ve burs ihtiyaçlarına 1 milyar 143 milyon 751 bin lira ayırdık. 2002-2018 tarihleri arasında 78 milyon 119 bin lira yatırımla Denizli’mize 37 spor tesisi kazandırdık. Verilen destek ve yatırımlarla önü açılan spor kulüplerimizin sayısında ciddi anlamda artış oldu. 2002 yılında 98 olan spor kulübü sayısı 2018 itibariyle 164’e ulaştı. Denizli’mizde yurt sayısını artırdık, konforu yükselttik. Denizli’de 2002 yılında 4 bin 286 yatak sayısı 2 yurtta hizmet verilmekteyken, Nisan 2018 itibariyle yüzde 119 artışla 9 bin 376 yatak kapasitesi ve 33 bloktan oluşan 12 yurtta hizmet vermeye başladık” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

Gençlerin çağın gerektirdiği şekilde eğitim almalarını sağlamak için projeler geliştirdiklerini belirten Milletvekili Şahin Tin,  Gençlerimizin önümüzdeki dönemde de; karar alma süreçlerinden sosyal politikalara, eğitimden istihdama kadar her alanda aktif rol almalarını sağlayacağız. Gençlerimizin nitelikli eğitim almaları en öncelikli hedefimizdir. AK Parti gençlerin iyi bir iş sahibi olmaları, sağlıklı bir aile kurmaları ve toplum için sorumlu birer birey olmaları için nitelikli eğitimi ilk sıraya almaya devam edecektir. Bu kapsamda eğitimin her kademesinde ve üniversitelerde gençlerimizin demokratik ve bilimsel eğitim zeminlerini daha da güçlendirecek, özgürlüklerini geliştirmeye devam edeceğiz. Yükseköğretim kurumlarının kalitesi ve bilimsel-teknolojik olanaklarını artırarak, nitelikli bir öğrenim ve araştırma-geliştirme süreci gerçekleştireceğiz. Ülkemizi genç bilim insanları, sanatçı ve sporcular açısından cazibe merkezi haline getireceğiz. Yüksek lisans ve doktora programları için yurtdışına gönderilen öğrenci sayısını yükselteceğiz. Gençlerimizin daha güzel hayalleri ve hedefleri var; onlara gelecek hazırlayacak en iyi alan bilgi ve iletişim teknolojileridir. Artık bundan sonra yapay zekayı, sanayi 4.0'ı, sanal gerçekliği, insansız araçları, robotlarla üretimi konuşacağız. Objektif kriterler altında belirlenecek 10 bin genç yeteneğimizi; günümüz şartlarında stratejik önemi haiz olan spesifik 20 alanda küresel arenada boy gösterebilecek nitelikle uzman olarak yetiştireceğiz. Müracaat eden her öğrenciye yurt imkânı sağlayacağız. Yurtlarımızın gerekli altyapı ve fiziki kapasite ile niteliğini günün koşullarına göre artıracağız. Müracaat eden her öğrenciye öğrenim kredisi, ihtiyaç sahibi öğrencilere ise burs vermeye devam edeceğiz” dedi.

“GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİN AKLI, VİCDANI VE UFKUDUR”

Gençlerin siyaset yapmalarının ve ülke yönetimine katılmalarının önünü daha da açacaklarını, istihdamlarını kolaylaştırıcı adımları atmayı sürdüreceklerini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da gençlere siyasette daha fazla alan açacağız. Gençlerin bakış açısı siyasete daha fazla yansıyacak ve gençler erken yaşlarda siyasi tecrübe sahibi olacaklar. Gençlerimizin yerel siyaset üzerinde etkisini artıracağız. Özellikle Belediyelerimiz ve Belediye Meclislerimizde de gençlerimizin baş aktör olarak yer almasını sağlayacağız. Genç muhtarlarla mahallelerimize dinamizm kazandıracağız. Genç muhtar adaylarımızın çıkmasını teşvik edeceğiz, yasal ve bürokratik koşulları 18-30 yaş arası muhtar adayları için kolaylaştıracağız. Genç girişimciliğini daha da güçlendirerek, ülke genelinde yaygınlaştıracağız. Gençlerimizin kendi ayakları üzerinde durmalarını kolaylaştırmak adına, girişimcilik ruhuna sahip gençlerimize sağlanan maddi yardımların başvuru prosedürlerini azaltacağız. Finansman, teknoloji, işletme ve pazarlama gibi konularda programlarla genç girişimciliği teşvik edeceğiz. Genç işsizlik oranını kalıcı bir şekilde düşürecek, gençlerimize nitelikli istihdam imkânları oluşturacağız. Gençlerimiz için “Kariyer Merkezleri” kurarak gençlerin ortaöğretimden yükseköğretime geçişte eğitim ve kariyer planlamasına yardımcı olacağız. Gençlerimiz, çalışacak, üretecek, Türkiye’mizi omuzlayacak. Çünkü gençlerimiz ülkemizin aklı, vicdanı ve ufkudur. Biz de onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kan davalısını cami çıkışı pusu kurarak öldürdü
Kan davalısını cami çıkışı pusu kurarak öldürdü
Tali yolda sürati giden otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti
Tali yolda sürati giden otomobilin çarptığı yaya hayatını...