Bir kamu kurumunda daha korona paniği!

Bir kamu kurumunda daha korona paniği!

Vaka sayılarının hızla artış gösterdiği Denizli'de, devlet hastanesi yemekhanesinde çalışan 7 personelin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından bir kamu kurumunda daha çok sayıda personelin karantinada olduğu öğrenildi.

  • Reklam
20 Ekim 2020 - 10:24 - Güncelleme: 20 Ekim 2020 - 11:50
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada aralarında Denizli'nin de bulunduğu 9 ilde vaka sayılarının hızla arttığını söylemişti. Denizli için vaka artış oranının yüzde 35 olduğunu kaydeden Koca, "Bir ay öncesine kıyasla yayılımın önünü kestik fakat bu başarıyı İstanbul, Bursa, Kocaeli, Kahramanmaraş, Denizli gibi şehirlerde de göstermeliyiz. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Kahramanmaraş, Denizli'deki artış elbette tüm Türkiye için risktir." ifadelerini kullanmıştı.

7 PERSONELİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI!

Bu uyarıların hemen ardından Denizli'de kamu karumlarında koronavirüs vaka haberleri peş peşe gelmeye başladı. Denizli Devlet Hastanesi yemekhanesinde çalışan 7 personelin test sonucu pozitif çıkmış, birçok personel evlerinde karantiya alınmıştı.

10 PERSONELİN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI!

Devlet hastanesinde yaşanan paniğin ardından Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü'nde vakalara rastlanıldığı öğrenildi. Bazı personellerin çeşitli belirtilerle hastaneye başvurmasının ardından yapılan testler sonucunda 10 personelin test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Ayrıca aynı kurumda çalışan 14'ün üzerinde personelin ise tedbir amaçlı olarak evlerinde karantinada oldukları öğrenildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti!
Yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti!
Tekstil fabrikasına silahlI saldırı
Tekstil fabrikasına silahlI saldırı