BEKÇİ ALIMI VE SINAVI İLE İLGİLİ DUYURU YAYIMLANDI

BEKÇİ ALIMI VE SINAVI İLE İLGİLİ DUYURU YAYIMLANDI

2019 yılı 1. Dönem bekçi alımları kapsamında gerçekleştirilecek olan yazılı sınav için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuru yayınlandı.

  • Reklam
22 Haziran 2019 - 11:34
Reklam

Yayınlanan duyuruda sınavın 13 Temmuz tarihinde yapılacağı sınava giriş belgesinin ise 5 Temmuz'dan itibaren erişime açılacağı ifade edildi. Bekçilik sınavına ön sağlık kontrolünden geçen adaylar katılabilecek. Sınavlar Ankara, İstanbul, İzmir, Batman, Erzurum, Elazığ, Gaziantep ve Sivas illerinde gerçekleştirilecek. Saat 9'da başlayacak olan sınav 2 saat sürecek ve 11'de bitecek. Ayrıca sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü kullanılacak. Adaylar sınava kendi kalem, silgi ve kalem tıraşları ile gelecek. Sınav sorularının ve aynı zamanda cevaplarının 16 Temmuz tarihinde açıklanacağı da ifade edildi. Sınav sonuçları ise 7 Ağustos tarihinde belli olacak.

Sınavda Türkçe ve genel kültür bölümlerinden 20'şer soru Matematik, fen, sosyal ve hayat bilgisi derslerinden ise 15'er soru sorulacaktır. Toplamda 100 soruya 120 dakika içerisinde cevap verilmesi gereklidir. Yanlışlar doğruyu götürmeyecek olup her bir soru 1 puan değerinde olacak. Toplamda 50 soru yapan yani 50 puan alan adaylar başarılı kabul edilecek ve sıralamaya tabi tutulacaklar. Sınav sonuçları beklediği gibi gelmeyen adaylar itiraz da edebilecek. Bekçi alımı sınavı ile ilgili tüm gelişmeler Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayınlanacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakın dışarı çıkmayın
Sakın dışarı çıkmayın
KIZ MESLEK LİSESİ MÜDÜRÜ VEFAT ETTİ
KIZ MESLEK LİSESİ MÜDÜRÜ VEFAT ETTİ