BAŞKAN ŞEVİK "BORÇ BEKLİYORDUK AMA BU KADARINI...

BAŞKAN ŞEVİK "BORÇ BEKLİYORDUK AMA BU KADARINI BEKLEMİYORDUK"

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik ; uydudan yayın yapan bir televizyon kanalının canlı yayınında Buldan Belediyesinin toplam borcunu açıkladı.

  • Reklam
30 Mayıs 2019 - 08:58
Reklam

Şevik konuşmasında Buldan'ın hizmet yönünden zayıf kaldığını 5 yıl boyunca durgun ve dingin bir dönem geçirdiğini ifade edip buna rağmen Belediye'nin borç yükünün altına sokulduğunu ifade etti; Şevik katıldığı televizyon programının canlı yayınında şu ifadelere yer verdi ; ben Buldan Beledyesini 2014 yılında 12 milyon TL borç ve 1 milyon TL alacak ile bırakmışım. Bugün gördüğümüz bilanço itbariyle 31 milyon TL borç rekoltesi var ama sadece arkadaşımız son 3 ayda hangi akla hizmetse Mustafa bey 6-7 tane 13 milyonluk ihale yapmış. İşte kireç ihalesi, Buldan pazar yer ihalesi, Yenicekent pazar yeri ihalesi bunların çoğu daha başlangıç safhasında biz bunların çoğunu iptal ettik. Yani biz şöyle bir şeyle karşılaştık. BULDAŞ A.Ş. diye bir şrket kurulmuş zarar etmiş. Mustafa bey bunu Belediye bütçesine katkı sağlayacak bir şirket olarak düşünmüştü. 3 milyon TL’de BULDAŞ’danborç kalmış. Ortalam şu geride bıraktığımız 5 yılın borç bilançosu 50 Milyon TL. Borç bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk.

Ama ben inanıyorum ki bir kaç yıl içerisinde Buldan Belediyesi tekrar hem yerel kaynaklar açısından ki Osman Zolan bey bize bu konuda büyük tahhüt verdi.Merkezi hükğümetin kaynak ve destekleriylede   Buldan’ın tekrar bizim önceki dönemdeki hareketliliği kazanacağına inanıyorum. Buldan yine bir Beypazarı, Safranbolu gibi Türkye’nn bu güzide İlçeleri içerisindeki yerini alacağını düşünüyorum.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteorolojiden kar ve tipi uyarısı
Meteorolojiden kar ve tipi uyarısı
18 şüpheli kıskıvrak yakalandı
18 şüpheli kıskıvrak yakalandı