Başkan Kepenek emlak vergisini vezneden ödedi, örnek oldu

Başkan Kepenek emlak vergisini vezneden ödedi, örnek oldu

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, son ödeme tarihi 31 Mayıs olan emlak ve çevre temizlik vergilerinin şahsına ait ilk taksitini belediye veznelerinde ödeyerek, aynı iş ve işlemler dolayısıyla belediyede olan vatandaşlarla da sohbet etti. Başkan Kepenek, “Bizler vergimizi zamanında ödeyelim ki vatandaşa da örnek olalım” dedi.

05 Mayıs 2022 - 15:47

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, mesaisine emlak ve çevre temizlik vergilerinin ilk taksit ödemesini gerçekleştirerek başladı. Honaz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından söz konusu vergilerin ilk taksit ödeme tarihinin 31 Mayıs 2022’da sona ereceğini belirten Başkan Kepenek, aynı iş ve işlemler dolayısıyla belediyede olan vatandaşlarla da sohbet etme imkânı buldu. Sabahın ilk saatlerinde keyifli diyalogların yaşandığı veznede çalışan memurlara kolaylıklar dileyen Başkan Kepenek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak görevlerimizi yerine getiriyoruz. Bir mükellef olarak cezalı duruma düşmemek adına vergilerimizin ilk taksitini yatırmış bulunuyorum. Bizler zamanında vergimizi ödeyelim ki vatandaşımıza da örnek olalım” dedi.

“Vergi ödemeleri bir vatandaşlık görevimizdir.”

Halkın büyük bir kısmının vergi ödemeleri noktasında hassas davrandığını belirten Başkan Kepenek; “Vergi konusunda taviz vermeyen vatandaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Vergi ödemelerinin bir vatandaşlık görevidir, bu görevi layığı ile yerine mükelleflerimizin belediye olarak yaptığımız hizmetlerde ve projelerde büyük payı vardır. Bizlerde vatandaşlarımızla birlikte sıraya girerek vatandaşlık görevimiz olan vergilerimizi ödedik. Yaptığımız hizmetlerde çalışmalarda vatandaşlarımızın katkısı oldukça fazla. Çünkü halkımız tarafından verilen vergilerle yollarımızı, parklarımızı, kaldırımlarımızı ve bunlar gibi birçok hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz’ diye konuştu.

Belediyede bulunan vatandaşlar da göstermiş olduğu örnek davranıştan dolayı Başkan Kepenek’i tebrik ederek, kendisiyle sohbet ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkezefendi'de düğün havasında sünnet şöleni yapıldı
Merkezefendi'de düğün havasında sünnet şöleni yapıldı
HEIMTEXTIL & TECHTEXTIL FUARI’NI DEĞERLENDİRDİLER
HEIMTEXTIL & TECHTEXTIL FUARI’NI DEĞERLENDİRDİLER