BABADAĞ’DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

BABADAĞ’DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

Babadağ Belediyesi Ramazan ayında vatandaşları gönül sofralarında buluşturmaya devam ediyor. Motif Tekstil öncülüğünde Babadağ Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar yemeğine Babadağlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeğinin ardından Babadağ Belediyesi tarafından Bekirler Mahallesi’nde kurulan şenlikte çocuklar ve vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

12 Nisan 2022 - 12:20

Babadağ’da Motif Tekstil’in öncülüğünde Babadağ Belediyesi’nin katkılarıyla iftar yemeği düzenlendi. Babadağ Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar yemeğine Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Babadağlı Sanayici ve İş adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı, İYİ Parti Babadağ İlçe Başkanı Ayşen Yümsek, Hayırsever İş adamı Tuncay Arpacı ve vatandaşlar katıldı.

İftar öncesinde bir konuşma yapan CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Babadağ’ın gelişmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı’ya teşekkür etti. Arpacı konuşmasında “Babadağ bizim memleketimiz. Biz de buradaki yemek etkinliğine katıldık. Babadağ Belediyemizin yapmış olduğu pazar yerinde vatandaşlarla bir aradayız. Amcamız Tuncay Arpacı’nın aile büyüklerimiz adına yapmış olduğu yemekte bir araya geldik. Hem akrabalarımızla bir aradayız hem de Babadağlı vatandaşlarla bir aradayız. Babadağ’ın havasını özlemişiz. Yağmur, soğuk olsa da biz yine Babadağ’a koşa koşa geldik. Tabii öncelikle Babadağ’da Gündoğdu mahallesinden 500 hane Denizli’ye taşındığı için ciddi bir nüfus kaybı yaşandı. Artık vizyonlu kişiler tarafından yönetilmesi gereken bir Babadağ vardı. Şimdi Ali başkanımız da turizmi hedef koyarak, öncellikle turizmle Babadağ’ı kalkındırmayı ve gerek yurt içi gerek yurt dışından turistlerin buraya getirilmesine yönelik çalışmalar yapıyor. Onun dışında da burada tabii otel eksikliği vardı. Kültür sanat Evi açılışı yapıldı. Biliyorsunuz burada Babadağlı Sanayici İş Adamları Derneği ile Babadağ Belediyesi çok aktif ve devamlı beraber etkinlikler düzenliyorlar. Böyle etkinlikte de burada Babadağ’daki meydanda da vatandaşlar bir araya gelmiş oluyor. Bu da Babadağ’ın tanıtılmasına vesile oluyor. Ben Babadağ belediye başkanımızın çalışmaları için kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

Babadağlı Sanayici ve İş adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı, ise yaptığı konuşmada düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirtti. Arpacı, “Bugün hayırsever Tuncay Arpacı amcamın iftar yemeğinde burada beraberiz. Belediyemizde sağ olsun bu güzel pazar yerini iftar vermek isteyen hayırseverlere açıyor. Hem de ekibiyle de destek veriyor. Dolayısıyla inşallah, Allah kabul etsin diyelim. Hem kaynaşma oluyor, tanıdıklar birbirlerini görmüş oluyor, hem de bir hayır yapılmış oluyor. Ramazan’ın bereketinden faydalanıyoruz. Havada bugün soğuk ama ona rağmen insanlar geldiler. İlerisi için, Babadağ'da yaptıklarımızı, daha neler yapabileceğimizi konuşuyoruz” diye konuştu.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Atlı, “Ramazan birlik beraberliktir, kardeşliktir, insanların bir araya geldiği, mutlu anlarını paylaştığı, oruçlarını açtığı çok güzel organizasyonlarla Babadağ'da halkımızı bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bugün iftar yemeğimizi sağ olsun Motif Tekstil ile birlikte organize ettik. Kendilerine Babadağ halkı ve belediye adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de Ramazan süresince bu tür etkinliklerimiz devam eder. Planladığımız birkaç iftar yemeğimiz daha var. İnşallah birlik, beraberlik ve huzur içerisinde Ramazan ayını birlikte geçirir ve bayrama ulaşırız diye ümit ediyoruz. Ramazan'ın biliyorsunuz vazgeçilmezi iftar sonrası, eskiden olduğu gibi Hacivat-Karagöz'ler ve mahalle arası şenliklerdir. Biz de eski günleri yâd etmek ve insanlara geleneksel adetlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına bu tür etkinlikler düzenledik” diye konuştu.

İftar yemeğinin ardından Babadağ Belediyesi tarafından Bekirler Mahallesi’nde Ramazan şenlikleri düzenlendi. Düzenlenen organizasyonda Hacivat-Karagöz, Aşuk ile Maşuk, Jonglör gösterisi ve palyaço gösterisi ile gönüllerince eğlenen çocuklara ve vatandaşlara daha sonra pamuk şeker ikramı yapıldı.

Etkinlik öncesinde Bekirlerli vatandaşlara seslenen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Ramazan şenliklerine devam edeceklerini belirterek eski ramazanları yaşamak ve hatırlamak adına bu etkinlikleri düzenlediklerini söyledi. Atlı, “Bugün Bekirler mahallemizde şenliklerimize başlıyoruz. Ramazan boyunca farklı mahallelerimizde Ramazan şenlikleri adı altında etkinliklerimiz devam edecek. Bekirler mahallemizin çok değerli ablaları, abileri değerli kardeşlerim sevgili çocuklar; Ramazan ayının bu güzel akşamında Ramazan ayını biraz daha eski ve geleneksel şekilde yaşayalım, eski ramazanları hatırlayalım diyerek böyle bir etkinlik düzenledik. Ben bu etkinliğin düzenlenmesinde bize katkı sağlayan bütün arkadaşlarıma sizler adına teşekkür ediyorum. İnşallah sağlık mutluluk ve huzur içerisinde Ramazan ayını bitirip hep birlikte ramazan bayramına erişiriz. Bu güzel eğlenceli gösterilerle sizleri baş başa bırakıyorum. Hepinize saygılar, sevgiler sunarım. Hayırlı ramazanlar” diye konuştu.

Etkinlikler Yeniköy, Kelleci, Mollaahmetler ve Babadağ merkezde Ramazan ayı boyunca devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli’de 17 bin öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor
Denizli’de 17 bin öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden...
Leblebi çorbasının mimarı konuştu
Leblebi çorbasının mimarı konuştu