ASKERLİK DÜŞTÜ! PEKİ NE ZAMAN TERHİS OLACAKLAR

ASKERLİK DÜŞTÜ! PEKİ NE ZAMAN TERHİS OLACAKLAR

Yeni askerlik sisteminin gündemin en önemli başlıklarından birisi olma durumu devam ederken, son dakika haberleri ise yakından takip ediliyor.

  • Reklam
19 Haziran 2019 - 12:25 - Güncelleme: 19 Haziran 2019 - 13:37
Reklam

Meclis'te bu hafta gündemin ilk sırasında yeni askerlik sistemine ilişkin kanun teklif bulunuyor. Askeralma Kanunu Teklifi'nin ilk 30 maddesini içeren birinci bölümü TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Yeni askerlik sistemi teklifinin kabul edilen maddelerine göre, askerlik hizmeti yedek subay, yedek astsubay, erbaş ve er olarak yerine getirilecek. Hizmet süresi, erbaş ve erler için 6 ay, yedek subay ve yedek astsubaylar için 12 ay olacak.

Görüşmeler hakkında sürekli olarak sosyal medya hesabından vatandaşları bilgilendiren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, askerlerin ne zaman terhis olabileceğine dair bir açıklama yaptı. Sancar, yaptığı açıklamada :

Kışlalarında 6 ayını doldurmuş asker kardeşlerim heyecanla bizden gelecek haberi bekliyorsunuz. Asker yakınlarından yüzlerce telefon alıyorum o yüzden bu açıklamayı yapma gereği hissettim. Dün akşam birinci kısmını bitirdiğimiz "Askere Alım Yasası" nın görüşmelerine bugünde devam edeceğiz. Bu maddenin toplamı 65 maddeden oluşmakta 62. maddedede 19'a yakın bendi var, bunun için tüm çalışmalarımız devam ediyor. Yasanın askerlik süresini 6 aya düşüren kısmı çıktı ve kabul edildi. Yakın zamandada kışlalardan evlerinize gidebilmeniz adına devam eden çalışmalarımıza birlik ve beraberlik içerisinde perşembe olur, cuma olur, pazartesi olur bu kararı sonuca bağlayacağız.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'de İntihar!
Denizli'de İntihar!
İskeleden düşerek hayatını kaybetti!
İskeleden düşerek hayatını kaybetti!