10. HONAZ KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

10. HONAZ KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günlerinin açılış töreni, Honaz Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

24 Mayıs 2022 - 14:36

Törene Honaz Kaymakamı Hamit Genç, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Honaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz, ilçe protokol üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Honaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hülya Kabakçı Karadeniz; bu yıl onuncusunu düzenledikleri kariyer günlerinin, sadece öğrencilere yönelik değil, Honaz’da yaşayan, çalışan tüm işçi ve işverenlere açık bir kariyer günü etkinliği olduğuna vurgu yaparken, Türkiye’de az sayıda meslek yüksekokulunda bu türden etkinliklerin düzenlendiğine dikkat çekti. Yapılan mezun takip anketlerine göre Honaz Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrencilerin çok büyük kısmının kendi işini kurduğunu, bunun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Prof. Dr. Karadeniz, kariyer günlerinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; Belediye Başkanlığı öncesinde uzun süre akademisyen ve yönetici olarak görev aldığı Honaz Meslek Yüksek Okulu’nun, öğrencilerin iş ve sosyal hayatlarına, kariyer planlamalarında önemli bir yol çizdiğini ifade etti. Başkan Kepenek, Honaz özelinde yapılan kariyer günlerinin hedefine ulaşması anlamında öğrencilere de sorumluluklar düştüğünü belirterek, çok çalışmanın ve meslek seçiminin önemine değindi.

Honaz Kaymakamı Hamit Genç’te yaptığı konuşmada meslek seçiminin insan hayatında önemli bir yeri olduğunu söyledi. Öğrencilere kariyer planlamalarıyla ilgili tavsiyelerde bulunan Kaymakam Genç, öncelikli olarak gerçekten yapmak istediğimiz mesleği belirlemenin çok önemli olduğunu söyledi. Öğrencilere hitaben; her şeyin başı çalışmaktan geçiyor diyen Genç, hayalini kurduğumuz mesleğe ve geleceğimiz için koyduğumuz hedeflerimize ulaşabilmemiz için doğru planlamalar yapmalı ve çok çalışmalıyız” dedi.

Kariyer günleri, Dr. Barbaros Kon’un ‘Birlikte Hikâyeni Yazalım-Kariyerini Yönet’ adlı sunumuyla devam etti.

24-25 Mayıs tarihlerinde 2 gün sürecek Honaz Meslek Yüksek Okulu Kariyer Günleri etkinliğinde iş insanları, akademisyenler ve sivil toplum temsilcilerinin katılımlarıyla panel, söyleşi ve konferanslar sunulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uygulama yarın başlıyor: Otoyollarda hız sınırları yükseltildi
Uygulama yarın başlıyor: Otoyollarda hız sınırları...
Merdivenden düşen inşaat işçisi öldü
Merdivenden düşen inşaat işçisi öldü