Reklamı Geç
ZEYBEKCİ: MESNETSİZ VE ART NİYETLİ

ZEYBEKCİ: MESNETSİZ VE ART NİYETLİ

AKP'nin adayı Binali Yıldırım ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'yu taşıyan özel uçakların sahipleri tartışma konusu oldu. İki isim arasında başlayan tartışmalar Nihat Zeybekci'ye de uzandı. Zeybekci, hakkındaki iddialara cevap verdi.

  • Reklam
09 Haziran 2019 - 14:05
Reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İmamoğlu'nun Koç ailesinin özel uçağıyla seyahat ettiğini öne sürerken CHP Milletvekili Mahmut Tanal ise Yıldırım'ın özel uçağına ilişkin Çalık Holding ve "FETÖ" sorularını ortaya attı.

Koç Holdingden yapılan açıklamada ise Setair aracılığıyla Ekrem İmamoğlu'ya da Binali Yıldırım'a da havacılık hizmeti sunulduğu belirtildi.

ZEYBEKCİ'DE KULLANMIŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na Koç Grubu’na ait uçağın tahsis edildiği iddia etmişti. Ancak Koç Holding'e bağlı Setair'in aynı uçağını eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de, 2017 yılında Kars ziyaretinde kullandığı ortaya çıktı.

Koç Holding'e bağlı Set Air Havayolu firmasına ait TC-RMK kuyruk tescilli jet, firmanın sitesinde kiralanabilecek uçaklar arasında yer alıyor. Ancak konuyla ilgili açıklama yapan Süleyman Soylu uçağın tahsis edildiğini iddia ederek, “Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim’deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar” demişti. Bu konuşmanın ardından çok sayıda sosyal medya kullacısı habere konu olan jetin herkes tarafından kiralanabileceğini belirterek 2017 yılında eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin aynı uçakla yaptığı Kars ziyaretinden fotoğrafları paylaştılar.

ZEYBEKCİ'DEN İDDİALARA CEVAP

Uçak tartışmasında adı geçen eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ortaya atılan iddialara cevap verdi. Resmi Tiwitter hesabından "Basın ve Kamuyonun Dikkatine" başlığı ile servis edilen paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

Milletin vicdanında oluşan basit soru işaretlerini, siyaset kurumu çerçevesinde şeffafca cevaplamak yerine, kişileri karalama yolu ile kendi ayıplarını başkalarına ortak etmeye çalışanların, dün itibariyle art niyetli, mesnetsiz ve son derece boş bir algı operasyonu yürütmeye çalıştıklarının apaçık farkındayız. 

4 yıllık Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığım dönenmimde, zaman zaman ev sahibi kurum veya kuruluşlar tarafından sağlanan farklı ulaşım araçları ve bunlarla birlikte uçakda kullanılmıştır. 

2017'de  de kullanılan Koç Holding'e ait uçak, yine resmi bir program için Türkiye İhracatçılar Meckisi tarafından TAV üzerinden kiralanmış bir uçaktır. 

Ekonomi Bakanlığım dönemimde, temsil etmekten gurur duyduğum devletimin resmi uçakları haricinde, Bakanlık tarafından, ne şahsım ne de basın ekibim adına özel uçak kiralanarak kullanılmamıştır. 

Konu ile ilgileneneler detaylara ve faturalara TİM ve TAV üzerinden ulaşabilirler. 

61,62,63,65.

Hükümetler

Ekonomi Bakanı

Nihat Zeybekci

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATİL KEYFİ ACIYA DÖNDÜ
TATİL KEYFİ ACIYA DÖNDÜ
RUSYA ALARMA GEÇTİ!
RUSYA ALARMA GEÇTİ!
Reklamı Geç