KAFA
Arif Balkanay

Arif Balkanay

KAFA

05 Kasım 2017 - 14:45

Kafayı yemedin mi daha? Hey! Sana soruyorum; kafayı yemedin mi daha?

“Terörün bitmesi, anaların ağlamaması için EVET” dedikleri günden bu yana kaç yiğit şehit düştü?  Kaç ana evlatsız, kaç evlat babasız, kaç kadın kocasız kaldı biliyor musun? Artık sadece birer sayı olmaya başladılar, farkında mısın? Sen bu hale nasıl düştün? Sahi, bu acıya nasıl dayanırsın?

Kafayı yemedin mi daha?

Ekonomiye yandan bakan, ‘yırtık donlu’muz uzmanlığını konuşturmuş yine; “benzine niye zam yapıyorsunuz?” sorusuna “biz zam yapmıyoruz, zamlar otomatik geliyor” demiş. İşi otomatikman dolara bağlayıvermiş. Birisi de çıkıp; “ya emekli maaşları, asgari ücret… Onlar niye otomatiğe bağlı değil yandan bakanım?” diyememiş. Her beş gençten birisi işsizmiş, enflasyon azmış, dolar dört liraya el sallamış ama ekonomi uçuyormuş! Bakanımızı bilmem ama…

Sen kafayı yemedin mi daha?

“Seçimle gelen seçimle gider” diye bas bas bağıralı şunun şurasında ne kadar olduysa tek adamın, uzayın derinliklerinde sanki kaybolup gitmiş o sözleri. Kimisi “tehdit edildim” diyor, kimisi “emir demiri keser” diyor, ama hepsi “başarılıyız” diyor. Diyormuş demesine de, hepsi “külli iradeye” teslim oluyormuş. Ülke nüfusunun yarısını barındıran belediyeler, seçilmişler tarafından yönetilmiyor, sandık demokrasisi bile çok görülüyor artık farkında mısın? Her şey ve her kes otomatikman tek adama bağlanmış durumda?  Sahi sence bu rejime kitaplar ne diyor acaba?

Eee, kafayı yemedin mi daha?

Elin oğlu uzayda koloni kuracakmış, insansız araba yapmaya başlamış. Bizimkiler söz verdikleri yerli uçağın seri üretimine geçti anlaşılan, yarım asır öncesinin “devrim” arabasına öykünerek yerli otomobil yapmaya karar vermişler. Yetmemiş, bilim yuvası üniversitelerimizden Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinde “şeytanla mücadele edecek” doçent aranmaya başlanmış. Şeytana uyup yerli otomobil üretmemize kimse engel olmasın diyedir kesin!

Nasıl durum; kafayı yemedin mi daha?

On beş yılda onca bakan ve sistem değişmesine karşın eğitimde dünya birincisi olamadıysak yuh bize! En son saraydan gelen talimatla ve ışık hızıyla kaldırılan TEOG yerine nebog getirileceği belli değil ama olsun. Şu iletişim çağında daha hala milli eğitim bakanından, sisteminden medet umuyorsunuz. Olmaz böyle şey. Zaten okullar da olmasa, ne kadar kolay şu milli eğitimi idare etmek ama. İşi yokuşa sürmeyin kardeşim; artık kendi okulunu kendin yap kampanyasından, kendi çocuğunu kendin okut kampanyasına geçerek eğitimde de çağ atlamış bulunuyoruz.

Hey sen! Kafayı yemedin mi daha?

Din, milliyetçilik, demokratlık… Hepsinin son kullanma tarihi bitti anlaşılan. Baksana; senden benden daha ateşli Atatürkçü kesilmeye başladı hepsi. Bu millet bunu yer mi? Aha buraya yazıyorum; kafayı yediyse bunu da yer kardeşim.

Peki sen. Sen nasılsın? Bunca olup bitenden sonra, hala kafayı yemediysen, daha ne duruyorsun güzel kardeşim. Kalksana ayağa!.. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar