ÖZTÜRK’TEN SERT ÇIKIŞ

ÖZTÜRK'TEN SERT ÇIKIŞ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ı eleştirdi.

  • Reklam
11 Haziran 2019 - 20:22 - Güncelleme: 11 Haziran 2019 - 22:13
Reklam

23 Haziran’da İstanbul’da tekrar edilecek seçimler öncesinde, siyasiler arasında sinirler oldukça gerilmiş durumda. Seçimlerin tekrar edilmesi ile başlayan tartışmalar sert çıkışları da beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, 'İstiklal mücadelesini başlatırken Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da Lazistan mebusu da vardı. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz' sözleri ve ardından twitter hesabından yaptığı bugün twitter hesabından Ortodoks Hristiyanların kutladığı isim günü münasebesiyle paylaştığı mesajında, “İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği ve İstanbul Başpiskoposu Patrik Bartholomeos’un isim gününü kutluyor, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” demesi sosyal medya da olay oldu.

YASİN ÖZTÜRK’TEN SERT ÇIKIŞ

Binali Yıldırım’ın sözleri üzerinden kendisini eleştiren İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

Pe ke ke , Lazistan, Kürdistan, Ekümenik ...... ne kadar bölücü dil varsa sırf İstanbul seçimlerini kazanmak İçin kullanıyorsun. İstanbul’da 5 tane İskoçya’lı aile tespit edilmiş , git onlar İçin de Gayda çal…

PAYLAŞIMINI SİLDİ

İlk paylaşımındaki ‘ekümenik’ ifadesini silen Yıldırım sonraki mesajında, “Fener Rum Patriği Sayın Bartholomeos’un isim gününü kutlar, kendisine sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"DEPREM KAHİNİ"NDEN KORKUTANUYARI
GENÇ KADIN İNTİHAR ETTİ!
GENÇ KADIN İNTİHAR ETTİ!