Reklamı Geç
OTOBÜS BİLETİ FİYATLARI DUDAK UÇUKLATIYOR

OTOBÜS BİLETİ FİYATLARI DUDAK UÇUKLATIYOR

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla özellikle tatil yörelerine yönelik otobüs biletleri tükendi. Bunun üzerine ek sefer koyan firmalar, biletleri zamlı olarak satışa sunuyor. Yurttaşlar ise tarifeye tepkili

  • Reklam
21 Mayıs 2019 - 09:39 - Güncelleme: 21 Mayıs 2019 - 10:57
Reklam

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz gün olmasıyla şehir dışına çıkmak isteyen yurttaşlar, bilet bulmakta zorluk yaşıyor. Özellikle tatil yörelerine yönelik otobüs biletleri tükenirken, koyulan ek sefer biletleri zamlı olarak satışa çıkarıldı. Denizlili bir otobüs firmasınında bu uygulamayı yapması yurttaşlar tarafından çıkarcılık olarak yorumlandı.

Örneğin Denizli’den İstanbul’a yapılacak seyahat için 28 Mayıs’ta 119 TL olan bilet fiyatı, 30 Mayıs’ta  140 TL’yi buluyor. Denizli’den Bodrum’a yolculuğun 28 Mayıs’taki bedeli 43 TL olurken, bu fiyat 30 Mayıs’tan sonra  56 TL. Firmalar için ‘fırsata’ dönüşen tarifeye ise yurttaş tepkili.

‘ZAM YAPILMADI’ İDDİASI

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Birol Özcan, zam yapılmadığını savunuyor. Özcan’a göre, fiyatlar Ulaştırma Bakanlığı’nca belirleniyor. Ama firmanın internet sitesindeki fiyatlar başkanı yalanlar nitelikte.

Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım ise 10 bin ek sefer düzenleneceğini duyurdu.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATİL KEYFİ ACIYA DÖNDÜ
TATİL KEYFİ ACIYA DÖNDÜ
RUSYA ALARMA GEÇTİ!
RUSYA ALARMA GEÇTİ!
Reklamı Geç