• Reklam
MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK’TEN 15 MAYIS MESAJI

MİLLETVEKİLİ NİLGÜN ÖK'TEN 15 MAYIS MESAJI

Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 15 Mayıs Milli Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  • Reklam
15 Mayıs 2019 - 10:20 - Güncelleme: 15 Mayıs 2019 - 11:32
Reklam

Türk Milleti’nin tarih boyunca esarete asla boyun eğmediğini ifade eden Ök, “Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde 100 yıl önce...
Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 15 Mayıs Milli Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk Milleti’nin tarih boyunca esarete asla boyun eğmediğini ifade eden Ök, “Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde 100 yıl önce yakılan direniş meşalesi, istiklal mücadelemizin en önemli destanlarından biridir” dedi.

İzmir’in işgal edilmesinin hemen ardından Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin kısa sürede vatandaşları Bayramyeri Meydanı’nda toplayarak Anadolu’da Denizli’nin ilk direniş hareketini başlattığını belirten Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde toplanan Denizli halkı, belki de Milli Mücadele’nin dönüm noktası olan bir hareketi başlatmış odu. Ahmet Hulusi Efendi, Denizli halkına hitaben yapmış olduğu konuşmada Türk Milleti’ne yapılan haksızlığa asla boyun eğilmemesi gerektiğini, ‘Elinizde hiçbir silahınız olmasa dahi üçer taş alarak düşman üzerine atmak suretiyle mutlaka fiili mukabelede bulununuz’ diyerek Milli Mücadeleyi başlatmıştır. Kimsenin milli bütünlüğüne kast edici bir harekette bulunmayan Türk Milleti, kendi benliğine ve bütünlüğüne kastedenlere de her zaman büyük bir ders vermeyi başarmıştır. Tüm dünyaya örnek olan bir mücadele için atılmış ilk adımın Denizli’de olması bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır.

Denizli tarihinin gelecek nesillere aktarılması adına, Denizli Belediye Meclisimizin Mayıs 2007 yılındaki toplantısında aldığı karar ile 15 Mayıs, Denizli Milli Mücadele Günü olarak kutlanmaktadır.

Bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canını hiçe sayarak bugünleri bize hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Denizli’de Milli Mücadele kıvılcımını ateşleyen Ahmet Hulusi Efendi ile birlikte diğer bütün isimsiz kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele Günü hepimize kutlu olsun.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
13 YAŞINDA HAYATINI KAYBETİ!
13 YAŞINDA HAYATINI KAYBETİ!
ARAÇ SAHİPLERİNE SEVİNDİRİCİ HABER!
ARAÇ SAHİPLERİNE SEVİNDİRİCİ HABER!