• Reklam
HERKES ONU ARIYOR!

HERKES ONU ARIYOR!

Denizlikenthaber.com olarak dün gündeme getirdiğimiz “Denizli’de insanlık dramı” başlıklı haberimizin ardından yardım kurumları, çöp konteyneri içinde görüntülenen yaşlı teyzenin bulunması için seferber oldu.  

  • Reklam
28 Kasım 2018 - 15:48 - Güncelleme: 28 Kasım 2018 - 16:01
Reklam

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde bir bölgede bulunan çöp konteynırı içine girerek çöpleri karıştıran yaşlı teyzenin görüntüleri Denizli’de ki bazı birimleri alarma geçirdi. Dün yayınladığımız haberin ardından sosyal medya üzerinden yardım talepleri yağdı. Bu sabah ise Denizli’de ki birçok kurum, yaşlı kadının bulunması için alarma geçti. Başta Denizli Merkezefendi İlçe Kaymakamlığı, Denizli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve polis birimleri, kadını bulabilmek için çalışma başlattı.

Kaymakamlık yetkilileri ise, kadını tanıyan, bilen ya da gören olursa kendilerine bildirmelerini istedi.

Merkezefendi Kaymakamlığı: 0258 263 33 58

 

NE OLMUŞTU?

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Şemikler Mahallesi’nde kaydedilen bu görüntü insanların içini sızlattı. Çöp konteynerı içine giren yaşlı kadını fark eden çevredeki vatandaşlar, yardımcı olabilmek için yaşlı kadının yanına yaklaştı. Aynı çevrede sürekli olarak çöp karıştırdığı ve yaşamını bu şekilde sürdürmeye çalışılan yaşlı kadının yanına yaklaşan vatandaşlar, aldıkları cevaplar karşısında üzüntülerini gizleyemediler.

Vatandaşların yardım isteklerine de olumsuz cevap veren yaşlı kadının çaresizce çöpte yiyecek arıyor olması yürekleri burktu. Kadına yardım etmek isteyen vatandaşların, “Teyze ne arıyorsun orada?” sorusuna, “Üzüm buldum, onları topluyorum” cevabını alan kişilerin, “Çık oradan, hasta olacaksın, biz sana üzüm alalım” teklifine, “İşte burada var ya” cevabını vermesi kadının uzun zamandır bu şekilde yaşamını sürdürmeye çalıştığını gözler önüne serdi.   

Yaşlı kadının söylediklerinden çocuklarının olduğu, ancak kendisine sahip çıkmadıkları anlaşılıyor. 2019’a girmemize günler kala, hala bu şekilde yaşamak zorunda kalan insanların olduğunu görmek izleyenlerin akıllarına bunun gibi daha nice örneklerle karşılaşılabileceği sorusunu getirdi.

Yaşlı kadının çöpten yiyecek topladığını gören hayırsever vatandaşlar, kendisine maddi destekte bulunurken, belediye ve diğer devlet kurumlarının da bu tür insanlara yardım etmesini istediler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENİZLİ'DE BİR İFLAS DAHA!
DENİZLİ'DE BİR İFLAS DAHA!
DENİZLİ'DE KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?
DENİZLİ'DE KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?