DTO BAŞKANI ERDOĞAN'DAN 1 MAYIS MESAJI

DTO HABERLER (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 30.04.2018 - 14:58, Güncelleme: 30.04.2018 - 14:58 3419+ kez okundu.
 

DTO BAŞKANI ERDOĞAN'DAN 1 MAYIS MESAJI

DTO Başkanı Erdoğan, “15 Temmuz”u hatırlattı: “İŞÇİMİZİN ÖZVERİ VE ÇALIŞKANLIĞI, TÜRKİYE’Yİ ŞAHA KALDIRDI!”
  Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, çalışan kesimin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. Başkan Erdoğan, “Ülkemizin, özellikle son 15 yılda çalışanların hakları ve çalışma koşulları açısından nereden nereye geldiği, hepinizin malumudur. Bugünkünden daha da iyi bir düzen içinde, daha çok çalışarak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat yapıp daha fazla kazanarak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onlara daha güçlü ve güzel bir Türkiye bırakabilmeliyiz. Bu umutla, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu günler görmelerini diliyorum” dedi. Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Erdoğan, yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Daha güçlü bir Türkiye ve daha güzel yarınlar için, daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız! Bu iki eylemin dinamosu niteliğindeki işçilerimiz, artık tüm dünyada parmakla gösterilen ülkemizin bugünlere gelmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Milli Mücadele yıllarında varoluş savaşı veren Türk Milleti, bağımsızlığını ilanın etmesinin hemen ardından Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar!’ sözünü rehber edinmiş ve ekonomik kalkınma hamlesi başlatmıştır. Bu inançla, kısa zamanda yurdun dört bir tarafını demir ağlarla örerken, milli fabrikalarını kurmuş, atadan kalma geleneksel iş yapma azmi ve bilgisini modern teçhizatla buluşturmuş ve işte verimi artırmıştır. Eğitimle taçlandırdığı bu taktire şayan çalışkanlığı, milletimizi Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sonrası gösterdiği hedeflerden en önemlisi olan, 29 Ekim 1933’te Onuncu Yıl Nutku’nu okurken ilk kez dillendirdiği muasır medeniyetler çizgisine kısa zamanda yaklaştırmıştır. Yine o çalışan kesimin çabaları, yıllar sonra 15 temmuz gibi büyük bir darbenin ekonomideki olumsuz izlerini de hızla silmiştir. Gece meydanlarda tarih yazan işçi kardeşlerimiz, uyumadan sabahladığı 16 temmuzda kaldığı yerden işinin başına geçmiş, çarkları döndürmüştür! Ne kadar övsek, övünsek azdır. Asil duruşuyla, diğer ülkelerdeki emsallerine örnek teşkil eden işçilerimizin özveri ve çalışkanlığı, Türkiye’yi şaha kaldırdı! 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı, işte bu duygularla kutluyoruz. Ülkemizin, özellikle son 15 yılda çalışanların hakları ve çalışma koşulları açısından nereden nereye geldiği, hepinizin malumudur. Bugünkünden daha da iyi bir düzen içinde, daha çok çalışarak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat yapıp daha fazla kazanarak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onlara daha güçlü ve güzel bir Türkiye bırakabilmeliyiz. Bu umutla, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu günler görmelerini diliyorum.”
DTO Başkanı Erdoğan, “15 Temmuz”u hatırlattı: “İŞÇİMİZİN ÖZVERİ VE ÇALIŞKANLIĞI, TÜRKİYE’Yİ ŞAHA KALDIRDI!”

 

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, çalışan kesimin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. Başkan Erdoğan, “Ülkemizin, özellikle son 15 yılda çalışanların hakları ve çalışma koşulları açısından nereden nereye geldiği, hepinizin malumudur. Bugünkünden daha da iyi bir düzen içinde, daha çok çalışarak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat yapıp daha fazla kazanarak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onlara daha güçlü ve güzel bir Türkiye bırakabilmeliyiz. Bu umutla, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu günler görmelerini diliyorum” dedi.

Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Erdoğan, yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Daha güçlü bir Türkiye ve daha güzel yarınlar için, daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız! Bu iki eylemin dinamosu niteliğindeki işçilerimiz, artık tüm dünyada parmakla gösterilen ülkemizin bugünlere gelmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Milli Mücadele yıllarında varoluş savaşı veren Türk Milleti, bağımsızlığını ilanın etmesinin hemen ardından Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar!’ sözünü rehber edinmiş ve ekonomik kalkınma hamlesi başlatmıştır. Bu inançla, kısa zamanda yurdun dört bir tarafını demir ağlarla örerken, milli fabrikalarını kurmuş, atadan kalma geleneksel iş yapma azmi ve bilgisini modern teçhizatla buluşturmuş ve işte verimi artırmıştır. Eğitimle taçlandırdığı bu taktire şayan çalışkanlığı, milletimizi Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı sonrası gösterdiği hedeflerden en önemlisi olan, 29 Ekim 1933’te Onuncu Yıl Nutku’nu okurken ilk kez dillendirdiği muasır medeniyetler çizgisine kısa zamanda yaklaştırmıştır. Yine o çalışan kesimin çabaları, yıllar sonra 15 temmuz gibi büyük bir darbenin ekonomideki olumsuz izlerini de hızla silmiştir. Gece meydanlarda tarih yazan işçi kardeşlerimiz, uyumadan sabahladığı 16 temmuzda kaldığı yerden işinin başına geçmiş, çarkları döndürmüştür! Ne kadar övsek, övünsek azdır. Asil duruşuyla, diğer ülkelerdeki emsallerine örnek teşkil eden işçilerimizin özveri ve çalışkanlığı, Türkiye’yi şaha kaldırdı! 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı, işte bu duygularla kutluyoruz. Ülkemizin, özellikle son 15 yılda çalışanların hakları ve çalışma koşulları açısından nereden nereye geldiği, hepinizin malumudur. Bugünkünden daha da iyi bir düzen içinde, daha çok çalışarak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat yapıp daha fazla kazanarak, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onlara daha güçlü ve güzel bir Türkiye bırakabilmeliyiz. Bu umutla, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle nice sağlıklı ve mutlu günler görmelerini diliyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizlikenthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.