Çocuklarımız yarınlarımızdır; geleceğimizdir

DENİZLİ GÜNCEL (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 22.04.2018 - 20:51, Güncelleme: 22.04.2018 - 20:51 3229+ kez okundu.
 

Çocuklarımız yarınlarımızdır; geleceğimizdir

Vatandaşların bayramını kutlayan DTO Başkanı Erdoğan: “Çocuklarımız yarınlarımız”
Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın çok yönlü düşünmelerini, iyi yetişmelerini, vatanını ve milletini seven çalışkan bireyler olmasını sağlamalıyız. DTO olarak, bu manada her türlü toplumsal katkıyı her fırsatta sağladık; sağlamaya da devam edeceğiz” dedi. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “23 Nisan 1920, Türk Milleti'nin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve halkın egemenliğinin ilan edildiği önemli bir tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1924'te ise 23 Nisan'ların bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Yine bu tarihten 5 yıl sonra da, 23 Nisan 1929’da bayramı çocuklara armağan ederek, onlara verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir! Türk Milleti'nin nice yokluk ve sıkıntı içinde yedidüvele karşı varoluş savaşı verdiği Milli Mücadele'nin isimsiz kahramanları, analarının kınalı kuzuları 'on beşlikler' olduğu hepimizin malumu... Onların boyundan ve yaşından büyük mücadelesi, nice nesillere aktarılacak eşsiz birer kahramanlık abidesi olarak tarih sahnesine dikilmiştir! Bu bayramın başta onlar yani Türk çocukları olmak üzere barışın ve masumiyetin timsali çocuklara armağan edilmiş olması manidardır; tüm dünyaya verilen çok önemli bir mesajdır! 1979’da, uluslararası boyuta taşınmasıyla 23 Nisan, kahraman Türk çocuğunun dünyanın dört bir tarafındaki akranlarıyla paylaştığı tek çocuk bayramı olma özelliğini kazanmıştır. Bu sayede 23 Nisan, milletler arasındaki kardeşlik duygularını pekiştirerek, farklı kültürler arasındaki yakınlaşmayı artırmakta, barışa da katkı sağlamaktadır! Çocuklarımız yarınlarımızdır; geleceğimizdir... Onların iyi yetişmeleri ile vatanını ve milletini seven bireyler olmasını sağlamak, biz yetişkinlerin görevi. Milletimizin teminatı olan çocuklarımıza düşen en büyük görev ise, çalışkan ve başarılı olmak. Çünkü, Atatürk'ün de dediği gibi, hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak! Ve yine O'nun şu vecizini de unutmamalılar; vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır! Biz büyüklerin bir başka vazifesi ise, onlara yol göstererek iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırabilmelerine rehber olmak, dürüst insanlar olarak yetişmelerini sağlamaktır. Ülkemizin en değerli varlığı, yaşama sevinci ve umudumuz olan çocuklarımız başta olmak üzere, halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile milletimizin egemenliğinin nişanesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını kutluyor; ebedi bağımsız ve var olmalarını diliyorum
Vatandaşların bayramını kutlayan DTO Başkanı Erdoğan: “Çocuklarımız yarınlarımız”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın çok yönlü düşünmelerini, iyi yetişmelerini, vatanını ve milletini seven çalışkan bireyler olmasını sağlamalıyız. DTO olarak, bu manada her türlü toplumsal katkıyı her fırsatta sağladık; sağlamaya da devam edeceğiz” dedi.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “23 Nisan 1920, Türk Milleti'nin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve halkın egemenliğinin ilan edildiği önemli bir tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1924'te ise 23 Nisan'ların bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Yine bu tarihten 5 yıl sonra da, 23 Nisan 1929’da bayramı çocuklara armağan ederek, onlara verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir! Türk Milleti'nin nice yokluk ve sıkıntı içinde yedidüvele karşı varoluş savaşı verdiği Milli Mücadele'nin isimsiz kahramanları, analarının kınalı kuzuları 'on beşlikler' olduğu hepimizin malumu... Onların boyundan ve yaşından büyük mücadelesi, nice nesillere aktarılacak eşsiz birer kahramanlık abidesi olarak tarih sahnesine dikilmiştir! Bu bayramın başta onlar yani Türk çocukları olmak üzere barışın ve masumiyetin timsali çocuklara armağan edilmiş olması manidardır; tüm dünyaya verilen çok önemli bir mesajdır! 1979’da, uluslararası boyuta taşınmasıyla 23 Nisan, kahraman Türk çocuğunun dünyanın dört bir tarafındaki akranlarıyla paylaştığı tek çocuk bayramı olma özelliğini kazanmıştır. Bu sayede 23 Nisan, milletler arasındaki kardeşlik duygularını pekiştirerek, farklı kültürler arasındaki yakınlaşmayı artırmakta, barışa da katkı sağlamaktadır! Çocuklarımız yarınlarımızdır; geleceğimizdir... Onların iyi yetişmeleri ile vatanını ve milletini seven bireyler olmasını sağlamak, biz yetişkinlerin görevi. Milletimizin teminatı olan çocuklarımıza düşen en büyük görev ise, çalışkan ve başarılı olmak. Çünkü, Atatürk'ün de dediği gibi, hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak! Ve yine O'nun şu vecizini de unutmamalılar; vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır! Biz büyüklerin bir başka vazifesi ise, onlara yol göstererek iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırabilmelerine rehber olmak, dürüst insanlar olarak yetişmelerini sağlamaktır. Ülkemizin en değerli varlığı, yaşama sevinci ve umudumuz olan çocuklarımız başta olmak üzere, halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile milletimizin egemenliğinin nişanesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını kutluyor; ebedi bağımsız ve var olmalarını diliyorum

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizlikenthaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.