EMEKLİLER ZAMLI MAAŞLARINI NE ZAMAN ALACAK

EMEKLİLER ZAMLI MAAŞLARINI NE ZAMAN ALACAK

İlk olarak bu ay zamlı maaşları alacak olan SSK emeklilerinin aylıkları hesaplarına yatmaya başlarken, ödemeler 26 Temmuz'a kadar sürecek. Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşları 25 Temmuz ile 29 Temmuz arasında yatacak..

  • Reklam
21 Temmuz 2019 - 20:57
Reklam

Temmuz zamlarını öğrenen emekliler, geçen haftadan itibaren yeni aylıklarına kavuşmaya başladı. İlk olarak SSK emeklilerinin zamlı maaşları hesaplarına yatmaya başlarken, ödemeleri 26 Temmuz'a kadar devam edecek. Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaş ödemeleri de 25 Temmuz'da başlayıp, 29 Temmuz'da sona erecek. Memur emeklilerine de fark ödemesi yapılacak. Yaklaşık 2 milyon memur emeklisine maaşları her ayın 1'i ile 5'i arasında yatırılıyor. Bu ay maaşlar, zam oranının belirlenmesi için 3 Temmuz'da açıklanan veriler beklendiği için, artış yansıtılmadan ödendi.

GÖZLER BAKANLIKTA

Memur emeklileri yüzde 6.02 zamla oluşan farklarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulacak tarihte hesabında görecek. Aylıklarını her ay alanlara 1 aylık, 3'er aylıklar halinde alanlardan Mayıs-Haziran- Temmuz döneminde alanlara 1 aylık, Haziran-Temmuz- Ağustos döneminde alanlara 2 aylık, Temmuz-Ağustos-Eylül döneminde alanlara 3 aylık üzerinden aylık farkı yatırılacak. Örneğin; en düşük emekli aylığı 2 bin 379 lira 59 kuruştan 2 bin 522 lira 84 kuruşa çıktı. Bu maaşı alan emekli, aylık ödeme alıyorsa hesabına 143,25 lira zam farkı yatırılacak. 3 aylık fark alacaklara en az 429,75 lira fark yatırılacak. FARKLAR HESABA YATACAK Memur emeklilerinin zam ve enflasyon farkları bu ay içinde hesaplarına yatırılacak. Tarihi Aile ve Çalışma Bakanlığı açıklayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SESSİZ ÖLÜME DİKKAT!
SESSİZ ÖLÜME DİKKAT!
DEPREMZEDELERE MÜJDE!
DEPREMZEDELERE MÜJDE!