DÜĞÜM ÇÖZÜLDÜ!

DÜĞÜM ÇÖZÜLDÜ!

Çardak Hava limanında iş dünyasında turizme ve tüm kesimleri etkileyen taksi krizi artık son buldu.

  • Reklam
18 Mayıs 2019 - 06:25 - Güncelleme: 18 Mayıs 2019 - 07:32
Reklam

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Eylül ayında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Çardak Havalimanı’nda Pamukkale Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı taksilerin sözleşme hükümlerine aykırı şekilde dolmuş taksicilik yaptıklarını tespit ederek, sözleşmeyi feshetmişti. 19 Şubat ayında 2 rakip taksi kooperatifinin karşı karşıya geldiği ihalede taksi başı aylık ücret 600 liradan açılmış olmasına rağmen Ortaçeşme Taksi Kooperatifi rakamı 28 bin liraya çıkararak çekişmeli ihaleyi kazanmıştı. Havataş Taksi Kooperatifi ise 27 bin 600 lira ikinci en yüksek teklifi olan firma olmuştu. Rekabet nedeniyle astronomik teklifler veren iki kooperatifte 50 şer bin liralık teminatlarını yakarak ihaleyi üstlenmemişti.

YENİ İHALE İÇİN ÖNLEM DHMİ

Çardak Havalimanı Taksi Hizmetleri için ihale tarihini 17 Mayıs olarak duyurmuştu. Ancak bu kez DHMİ, geçici teminatları firmaların yine keyfi fiyatlar vererek yakmalarının önüne geçip, caydırıcı olmak amacıyla 150 bin liraya çıkarmıştı.

TAKSİ BAŞINA ÜCRET BELLİ OLDU

Pamukkale Taksi Kooperatifi taksi başına geçtiğimiz yıl DHMİ’ye 600 lira artı KDV ücret vermekteydi. Bu kez ihaleye 15 taksi ile katılan Havtaş Taksi Kooperatifi ve Denizli Havalimanı Taksi Kooperatifi yarıştı. Denizli Havalimanı Kooperatifi 6 bin 50 artı KDV teklifte kalırken Havtaş Taksi Kooperatifi 7 bin 150 artı KDV teklifiyle ipi göğüsleyen taraf oldu.

Bu tarihten itibaren havaalanında Havtaş Taksinin 15 taksisi görev yapacak. Kooperatif aylık olarak 126 bin 555 lira DHMİ’ye para ödeyecek. Yıl sonuna kadar ise 1 milyona yakın kira bedeli ödeyecek firma, Denizli ile Çardak Havaalanı arasında taksi hizmetini sunacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"DEPREM KAHİNİ"NDEN KORKUTANUYARI
GENÇ KADIN İNTİHAR ETTİ!
GENÇ KADIN İNTİHAR ETTİ!