"DEPREM KAHİNİ"NDEN KORKUTANUYARI

"DEPREM KAHİNİ"NDEN KORKUTANUYARI

Yaptığı tahminler ile ünlenen 'deprem kahini' Frank Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu. Hoogerbeets, Denizli, Acıpayam'da 20 Mart tarihinde 5,5 büyüklüğünde meydana gelecek depremi de bilmişti.

  • Reklam
16 Ağustos 2019 - 15:08
Reklam

 

Son zamanlarda yaptığı tahminlerle adından sık sık söz ettiren deprem kahini Frank Hoogerbeets'in son tahmini de tuttu. Deprem kahini 6-7 Ağustos tarihlerine dikkat edilmesi gerektiğini iddia etmişti. İzmir'in Seferihisar ilçesinde 5.1 şiddetinde deprem meydana geldi. Denizli'de ise saat 14.25' te merkez üssü Bozkurt olan 6.0 büyüklüğünde deprem meydana gelmesinin ardından deprem kahinini tahminleri tekrar akıllara geldi.

Hollandalı Frank Hoogerbeets, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasının ardından tüm dünyada 'deprem kahini' olarak tanınıyor.

'Deprem kahini' Şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmiş ve mega deprem olacağını belirtmişti. Ekvador'da aynı hafta içinde yaşanan 7,5 büyüklüğündeki deprem akıllara tekrar 'deprem kahini'nin açıklamalarını getirmişti.

Ardından Türkiye için de uyarılarda bulunmuş ve Denizli, Acıpayam'da 20 Mart tarihinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde sismik hareketlere dikkat çeken Hoogerbeets 4-5 Ağustos'a dikkat çekmiş, 4 Ağustos'ta Japonya'da nükleer felaketin yaşandığı Fukuşima bölgesinde 6,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Hoogerbeets, Ditranium adlı internet sitesinde ve YouTube hesabında yeni uyarılarda bulundu.

Hoogerbeets, YouTube hesabında paylaştığı videoda gezegen hizalanmalarının sismik dalgayı tetikleyebileceğini ifade ederek uzun zamandır 6 üzeri deprem olmadığına dikkat çekti.

Hoogerbeets, 16-18 Ağustos'ta 7 şiddetinde Doğu Akdeniz'de bir deprem beklediğini de açıkladı.

Hoogerbeets Türkiye'de 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Gölcük Depremi'ni değerlendirerek, 7,4'lük deprem öncesi son derece kusursuz bir dizilimin oluştuğunu belirtti. Hoogerbeets bu dönemde Güneş, Venüs ve Uranüs'ün de mükemmel biçimde hizalandığı bilgisini de paylaştı.

17 Ağustos Gölcük depreminin yıldönümünde yapılan bu açıklama yeni bir tedirginliği beraberliğinde getirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOCUKLARIMIZ PAMUKKALE'Yİ GÖREMEDEN ÖLECEK!
ÇOCUKLARIMIZ PAMUKKALE'Yİ GÖREMEDEN ÖLECEK!
MAĞARADA CESET BULUNDU!
MAĞARADA CESET BULUNDU!