DENİZLİ BAROSUNDAN "ETEK BOYU" AÇIKLAMASI

DENİZLİ BAROSUNDAN "ETEK BOYU" AÇIKLAMASI

Denizli Barosu Hakim ile Avukat arasındaki etek boyu tartışması hakkında açıklamada bulundu.

  • Reklam
29 Mayıs 2019 - 15:37
Reklam

İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir işe iade davası duruşmada hakim Mehmet Yoylu ile avukat arasında 'etek boyu' tartışması yaşandı. HSK, konuyla ilgili soruşturma başlattı. Hakim Mehmet Yoylu'nun daha önce de bir avukatı darp ettiği ortaya çıktı. Duruşma salonu önünde avukatlar olayı protesto ederken Denizli Barosu  yazılı açıklamayla yaşananları kınadı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bugün İstanbul Anadolu Adliyesi’nin  2. İş Mahkemesi duruşma salonunda,bir meslektaşımız  ifa ettiği kamu görevi sırasında hakim tarafından küçük düşürücü hareketlerle saldırıya uğramıştır. Avukatların, adliyede ve duruşma salonunda hangi kıyafetlerle bulunacağı resmi mevzuat ve yönetmeliklerle belirlenmiştir ve teammüllerle uygulaması yapılmaktadır. Bu konuyla ilgili gerek Türkiye Barolar Birliği’nin gerekse Yargıtay’ın bir çok ilke ve kararları mevcuttur.

Duruşma sırasında haddini ve yetkisini aşarak meslektaşımızın etek boyuna ilişkin tespit yapmaya kalkan ve bu hukuk dışı tespitini kamu görevinin verdiği nüfuzu kötüye kullanarak, duruşmayı izleyen diğer avukatlar ve yazı işleri müdürü eliyle delillendirmeye çalışan hakimin davranışı kişilik haklarına saldırı niteliğindedir.Bu saldırılarını meslektaşımızın etek boyunun fotoğrafını çektirmeye çalışarak devam ettirmiştir.

 

Hakimin akıl almaz eylem ve tutumunun yargının saygınlığını kamu nezdinde küçük düşürdüğü açıktır. HSK tarafından  söz konusu olayla ilgili acilen tedbiren hakimin duruşmalardan el çektirilmesini, idari soruşturmanın yanında hakimin duruşma sırasında yaptığı eylemleri hakkında cezai soruşturmanın başlatılmasını kararlılıkla talep ediyor ve bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli Tarım ve Orman Müdürlüğü uyardı
Denizli Tarım ve Orman Müdürlüğü uyardı
İNTERNET'TEN SATIŞ YAPIYORDU
İNTERNET'TEN SATIŞ YAPIYORDU