AMAN DİKKAT!

Kolay para kazanmak için birbirinden farklı yöntemler icat eden ve insanların iyi niyetlerini suiistimal eden dolandırıcılardan yeni yöntem.

  • Reklam
25 Mayıs 2019 - 16:22
Reklam

Bir süredir haberlere konu olan EFT sistemli dolandırıcılık olayları artmaya başladı. Hayvan yetiştiricilerinin hedef alındığı bu yöntemde, satışa sunulan hayvan ilanlarını takibe alan şebeke, satıcı ile irtibata geçerek hayvanları almak istediğini ifade ederek satıcı ile buluşuyor. Satıcı ile yapılan pazarlığın ardından anlaşılan rakamı EFT ile satıcının hesabına geçiriliyor. Para karşılığında alınan hayvanları teslim alan dolandırıcılar, bir süre sonra EFT’yi iptal ettirerek kayıplara karışıyor.

BENZER BİR OLAY MERSİN’DE YAŞANDI

Mersin'de polis merkezi amirliğine gelen müşteki H.G. isimli şahıs, internet üzerinden faaliyet gösteren ticari bir siteye sahibi olduğu 7 dana ve 2 düve satışı için ilan verdiğini, kendisini Ö.H. olarak tanıtan şahsın ilana konu hayvanları satın almak üzere Mersin'e E.S. isimli şahıs ile geldiğini, şüpheliler ile görüştüğünde aralarında hayvanlar için 44 bin liraya anlaştıklarını ifade etti. Zanlıların talebi üzerine ödemenin banka hesabından EFT ile yapıldığını, EFT'yi gösterip, dekontun kendisine gönderildiğini belirten müşteki, bunun üzerine hayvanları verdiğini söyledi. Sabah kalktığında EFT ile yollanan paranın hesabına geçmediğini, yanından ayrıldıktan sonra şüphelilerin EFT'yi iptal ettiğini kaydeden müşteki, şahıslardan şikayetçi oldu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENİZLİ'DE METRELERCE KUYRUK
DENİZLİ'DE METRELERCE KUYRUK
TÜP BİTİNCE İPLE KENDİNİ ASTI
TÜP BİTİNCE İPLE KENDİNİ ASTI