57 GENÇLİKTEN AÇIKLAMA!

57 GENÇLİKTEN AÇIKLAMA!

"O sene Bu Sene" sloganı ile büyük bir çıkış yakalayarak şampiyon olan Denizlispor'da, geçtiğimiz haftalarda şampiyonluk kupasının 57 Gençlik taraftar grubu tarafından cezaevine götürülmesi Denizli'yi ayağa kaldırmıştı.

  • Reklam
24 Haziran 2019 - 20:56 - Güncelleme: 24 Haziran 2019 - 22:26
Reklam

Geçtiğimiz yıllarda Yeşil Cephe ve 57 Gençlik taraftar gurubu arasında çıkan kavgada, Yeşil Cephe taraftar grubundan 1 kişi ölmüştü. Denizli'de Yeşil Cephe Taraftar Gurubu lideri Fatih Eroğlu'nun pompalı tüfekle öldürülmesi ve 14 kişinin yaralanmasıyla sonucunda 57 Gençlik Taraftar Grubu lideri 32 yaşındaki İrfan Sancar tutuklanmıştı. 

KUPA CEZAEVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Geçmişte yaşanan bu acı olayın ardından aralarındaki husümetin hala devam iki gurup, bir kez daha karşı karşıya geldi. Denizlispor'un şampiyonluk kupası, 57 Gençlik taraftarları tarafından cezaevine götürülmüştü. Yaşanan bu gelişme sonrasında bir diğer taraftar topluluğu olan Yeşil Cephe bir açıklama yaparak Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin ve Yönetimini istifaya davet etti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından sessizliğini koruyan 57 Gençlik bugün bir açıklama yaptı. 

İşte o açıklama:

Geçtiğimiz Günlerde herkesin bildiği üzere Tribün liderlerimiz tarafından Cezaevinin önüne şampiyonluk kupasını hiç bir art niyet olmadan götürmeleri,Fotoğraf çekinmeleri Tepkilere Sebep olmustu. Ve bu olayın Tahrik sebebi olduğunu düşündüğümüz için geçmişte yaşanan olayların tekrar yaşanmaması,Suçsuz, günahsız,olaylar ile alakaları olmayan insanların zarar görmemesi,Herkesin ortak sevdası şanlı DENİZLİSPOR’umuzun bir daha böyle üzücü hadiselerle adının anılmaması adına, Yanlışımızın olduğu yerde; Denizli Ve Spor camiasından,Denizli kamuoyundan Ve Şanlı Denizlispor’umza gönül vermiş renktaslarımızdan özür dileriz. Geçmişte yaşanan üzücü olayların önüne geçmek adına,bu olayların bir daha yaşanmaması,bizler için şampiyonluktanda gruplardanda önemli olduğunu hatırlatır,Saygılar sunanız. 57 Gençlik taraftarlar derneği adına;

Murat AKAR Tanju BAYINDIR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hem Ceza Hem Sınır Dışı
Hem Ceza Hem Sınır Dışı
POLİSİN ŞÜPHESİ BOŞA ÇIKMADI!
POLİSİN ŞÜPHESİ BOŞA ÇIKMADI!